”В кінці квітня в Чехії можуть відкритися служби, магазини та веранди ресторанів”, – МВС

За словами міністра внутрішніх справ Яна Гамачека, якщо епідемія коронавірусу буде розвиватися сприятливо, то в кінці квітня знову можуть відкритися магазини, служби і відкриті веранди ресторанів, які зараз закриті через протиепідемічних заходів уряду. 

Про це він заявив в інтерв’ю щоденній газеті Mladá fronta Dnes (MfD), передає aroundprague.cz.

Однак, за його словами, графік ослаблення заходів ще належить визначити МОЗ. Гамачек також підтвердив, що уряд більше не буде вимагати продовження надзвичайного стану, з яким пов’язано більшість урядових заходів проти поширення Covid-19. З 12 квітня більше не будуть діяти обмеження на пересування між районами і заборона на вихід з дому в нічний час.

«Я вірю, що служби, магазини та спорт будуть поступово відкриватися. Точний графік повинен бути наданий міністерством охорони здоров’я », – сказав Гамачек газеті. «Я вважаю, що в кінці квітня, якщо все буде добре, можуть почати відкриватися служби, магазини, веранди. Але це моя особиста оцінка », – додав він.

Прем’єр-міністр Андрій Бабіш раніше повідомив сервера Tn.cz, що надзвичайний стан, який триває безперервно з 5 жовтня по 11 квітня, більше не буде продовжуватися. Тепер це повторив віце-прем’єр Гамачек. 

”Я припускаю, що 12 квітня надзвичайний стан закінчиться, і уряд більше не буде просити його продовження. Тоді всіх заходів, необхідні надзвичайним станом, будуть скасовані”.

За словами Гамачека, ці заходи допомогли знизити поширення хвороби. Віце-прем’єр також звинуватив опозицію в тиску з метою безконтрольного ослаблення обмежень. 

«Ряд опозиційних політиків – яких я називаю сумно відомими дезінтеграторами – почали наполягати на відкритті всього при будь-яких ознаках поліпшення. Уряд частково поступилося цього, це була помилка. Нам слід було діяти жорсткіше », – сказав він.

У понеділок в Чехії було зареєстровано 1405 підтверджених випадків зараження коронавірусомв. Це найменше щоденне збільшення з 6 грудня, але на цифри, безумовно, вплинули подовжені великодні вихідні, коли проводилося менше тестів.

Нагадаємо, що у Чехії суд скасував міру, що вимагає пред’являти негативний результат Covid-тесту перед поверненням в країну.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*