В мережі показали Малий Березний з висоти польоту дрона (ВІДЕО)

На кадрах показали, як виглядає з висоти село поблизу Словацького кордону.

Мали́й Бере́зний (угор. Kisberezna) — село в Закарпатській області, Великоберезнянському районі, неподалік від кордону з Словаччиною. Поблизу села знаходиться пункт пропуску через державний кордон Малий Березний—Убля. Омивають село дві річки Уж і Ублянка.

Малий Березний (угор. Kisberezna) вперше згадується в документах місцевого монастиря. Письмові документи засвідчують, що село засноване в 1398 році під назвою Kysbereznа, потім 1427-Kysberezna, 1451-Berezna, 1773-Kis-Berezna, 1851-Kis-Berezna, 1913-Kisberezna.

Село заснували вихідці з Великого Березного. В державному податковому списку за 1427 р. вказано, що Малий Березний належав до володінь Ужгородсько-Невицької замкової домінії графів Другетів і вважався середнім за розмірами селом. В 1631 році селом проклали шосейну дорогу. Будівництво мало вплив на регулювання русла Ужа. В 1936 році цю ж шосейну дорогу покривали асфальтом. Тоді край належав до Чехословаччини.

У 16 ст., подібно до інших сіл дистрикту, тут зменшилася і збідніла частина селян. Наприкінці 16 ст. село поповнилося новими переселенцями, але вже на рубежі 17—18 ст. кількість залежних селянських домогосподарств знову зменшилася і станом на 1715 р. в селі господарювало лише вісім селянських кріпацьких дворів. У другій половині 18 ст. в Малому Березному знаходилася митниця та соляний склад.

27 жовтня 1944 року село було визволене радянськими військами. А до того п’ять років село, як і все Закарпаття, було окуповане угорсько–німецькими нацистами.

Джерело: ЗАКАРПАТТЯ З ВИСОТИ

Нагадаємо, в мережі показали врaжaючі фото Блaкитної лaгуни нa Закарпатті (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*