В Угорщині для вакцинованих від коронавірусу послабили карантинні обмеження

Для власників “карток імунітету” в Угорщині відкрилися ресторани, готелі та заклади дозвілля. На отримання карток мають право як вакциновані, так і ті, хто одужав від COVID-19.

В Угорщині від суботи, 1 травня, діють послаблення карантинних обмежень для власників “карток імунітету” – людей, які отримали хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу або ж одужали від COVID-19. Власників таких пластикових карток від цього дня можуть обслуговувати всередині закладів харчування, приймати в готелях, вони мають право відвідувати театри, кінотеатри, салони краси, фітнес-зали, музеї, бібліотеки та інші заклади дозвілля. Про це повідомляє інформагенція AP.

Час роботи різних закладів подовжили до 23-ї години, а нічна комендантська година відтепер починатиметься пізніше – від опівночі. 

Право на угорську “картку імунітету” мають ті, хто вже отримав щонайменше одну дозу вакцини від коронавірусу, а також особи, які одужали від COVID-19. Картку необхідно показати при вході у заклад. Органи контролю можуть накладати чималі штрафи на підприємства, якщо виявлять, що ті впускають клієнтів без “карток імунітету”.

Відомі далеко за межами Угорщини термальні лазні 1 травня відкрилися після майже піврічного простою. У Будапешті з 12-ти таких закладів відкрилися поки шість.

Запровадження “карток імунітету”, утім, проходить не бездоганно: чимало людей, які мають право на них, досі не отримали документ. Угорський уряд пропонує їм звернутися на спеціальну електронну пошту. Поки не вдалося запустити і мобільний застосунок, за допомогою якого можна було б підтвердити вакцинацію.

Швидкі темпи вакцинації в Угорщині

В Угорщині щонайменше одну дозу вакцини отримали вже близько чотирьох мільйонів людей, або приблизно 40% населення. Щеплення двома дозами зробили вже майже двом мільйонам людей. Країна – друга за темпами вакцинації в ЄС і використовує, окрім препаратів західного виробництва, також російську та китайську вакцини.

Утім, нова хвиля коронавірусної інфекції весною цього року вивела Угорщину у світові лідери за кількістю смертей, пов’язаних з коронавірусом, у розрахунку на мільйон населення. У країні, в якій проживають близько 9,7 мільйона людей, померли понад 27,5 тисячі осіб, в яких підтвердили інфікування коронавірусом.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що угорські “картки імунітету”, за двосторонніми домовленостями, визнаватимуть Сербія, Чорногорія, Словенія та Бахрейн. Відповідні переговори тривають з Грецією та Ізраїлем.

Ідея надання привілеїв вакцинованим часто наражається на критику через певну дискримінацію людей, які ще не зробили щеплення або ж взагалі не мають наміру вакцинуватися.

Нагадаємо, від Covid-19 померла 12-річна дівчинка – офіційно.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*