В Україні скасують безмитне ввезення автомобілів

За квітень-травень в Україну ввезли понад 123 тисячі автомобілів. Загальна сума податкової та митної пільги становить 13,6 млрд. гривень.

 Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради проект змін до Податкового кодексу щодо перегляду окремих пільг з оподаткування. Запропоновано скасувати безмитне ввезення в країну автомобілів для громадян. Про це йдеться в проекті закону №7418, оприлюдненому на сайті Верховної Ради. Цим документом пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано: 

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для власників автомомбілів на єврономерах з’явилася важлива інформація

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд. гривень. При цьому було завезено понад 119 тисяч автомобілів. 

Водночас пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті оригінально покарали автохама: опубліковано фото (ФОТО)

“В умовах воєнного становища, коли Україна має консолідувати всі доходи для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, які не є товарами першої необхідності та одночасно є бюджетоутворюючими, мають бути переоцінені та переглянуті”, – йдеться в пояснювальній записці. 

Своєю чергою, нардеп Ярослав Желєзняк повідомив, що за квітень-травень в Україну ввезли понад 123 тисячі автомобілів. Загальна сума податкової та митної пільги становить 13,6 млрд. гривень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держприкордонслужба розповіла, хто з українців може виїхати за кордон

Він зазначив, що темпи завезення автомобілів не падають і, в середньому, у будній день перевозять 4000-5000 машин. 

Як відомо, на початку квітня в Україні розмитнення авто тимчасово стало безкоштовним. Планувалося, що пільги діятимуть під час воєнного стану. Обмежень за кількістю ввезених машин та перепродажу немає.

Нагадаємо, що закарпатець загинув втікаючи від прикордонників, ще одного шукають.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*