В Україні затримують виплати за лікарняними та декретними

Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування лікарняні листи, видані в зв’язку з хворобою, (також COVID-19), травмою, самоізоляцією чи доглядом за хворою дитиною.

Фонд соціального страхування України попередив про затримки виплат лікарняних та декретних у зв’язку з нестачею доходів фонду на покриття всього обсягу допомоги та виплат. Про повідомила прес-служба фонду на своєму сайті. 

“На сьогоднішній день затримка становить 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви – розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких становить 10 робочих днів відповідно до законодавства”, – наголошується в повідомленні Фонду. 

Згідно з повідомленням, наявна заборгованість була накопичена в грудні 2020 року через різке зростання витрат. 

“Це пов’язано з додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію – істотно зросли витрати з лікарняних, також на нас було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо. Наприклад, в грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн – на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019 роки (0,9 млрд грн)”, – сказано в повідомленні. 

Прес-служба підкреслила, що Фонд робить все можливе для прискорення виплати декретних та лікарняних.

Нагадаємо, на Закарпатті борг за газ зріс до 1,3 млрд гривень.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*