Відомі противірусні препарати виявилися ефективними проти COVID

Три широко використовувані противірусні та протималярійні засоби блокують розмноження SARS-CoV-2.

Вчені виявили, що препарати від Еболи і вірусу Марбурга виявилися ефективними у боротьбі з SARS-CoV-2. Про це повідомляє Science Daily.

Зазначається, що команда дослідників з Університету штату Північна Кароліна і Collaborations Pharmaceuticals вивчила три противірусні препарати, які довели свою ефективність проти Еболи і вірусу Марбурга: тілорон, квінакрін і піронарідин.

“Ми шукали сполуки, які могли б блокувати проникнення вірусу в клітину. Ми вибрали ці сполуки, тому що знаємо, що інші противірусні препарати, які успішно діють проти Еболи, також є ефективними інгібіторами SARS-CoV-2”, – заявила співавтор дослідження, науковий співробітник Collaborations Pharmaceuticals Ана Пуль.

Їх випробували на культурах клітин проти SARS-CoV-2, а також проти звичайного вірусу застуди (HCoV 229E) і вірусу мишачого гепатиту (MHV).

Клітинні лінії заразили різними вірусами, а потім оцінили, наскільки добре препарати запобігають реплікації вірусу в клітинах.

“Результати були неоднозначними, причому, ефективність сполук залежала від того, чи використовувалися вони в клітинних лініях людського походження в порівнянні з клітинними лініями мавпячого походження, відомими як клітинні лінії Vero”, – зазначено в повідомленні.

Фахівці виявили, що всі три препарати працюють аналогічно до ремдесивіру, який зараз використовується для лікування COVID-19. При цьому в клітинах Vero вони виявилися зовсім неефективні.

Також було встановлено, що сполуки ефективні не тільки проти SARS-CoV-2, а й проти родинних коронавірусів.

Надалі вчені проведуть тестування ефективності препаратів на мишачій моделі, щоб зрозуміти, як вони пригнічують реплікацію вірусу.

Нагадаємо, у Чехії суд скасував міру, що вимагає пред’являти негативний результат Covid-тесту перед поверненням в країну.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*