Військовий Закарпатської 128-ої бригади за день знищив шість броньованих одиниць російської техніки

У 128-ій бригаді 29 квітня розповіли про оператора Javelin та NLAW, солдат Олександра.

За один день чоловік знищив із Javelin шість броньованих одиниць російської техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський присвоїв бійцю Закарпатської 128-ї бригади звання Герой України (ФОТО)

Військовий розповів свою історію. Нижче подаємо оригінальний авторський текст.

“У лютому я пройшов курси оператора на протитанковій ракеті NLAW і отримав сертифікат. А за два дні до повномасштабної війни почав учитися й на Javelin. Фактично, мені вистачило цих двох днів, у кінці лютого мене відправили на передову.

Перші дні були дуже гарячими, постійно тривали жорсткі бої. Росіяни кинули проти нас величезну кількість техніки, скільки в нас було людей, стільки в них – техніки. Очевидно, розраховували на те, що якщо й підіб’ємо пару одиниць, то на їх місце стануть десятки. Але не так сталося…

Усього з початку війни я дев’ять разів застосовував Javelin. Вісім разів ціль була знищена, один раз пошкоджена. Це три танки, 5 БТРів і одна МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач легкий броньований). Шість із цих цілей я знищив протягом одного дня – 3 березня.

Під час того бою екіпаж російського БТР засік мене на малій відстані і на максимальній швидкості рвонув у мій бік. Хотів задавити, але я відскочив, тому він тільки переїхав мою машину – всюдихід-пікап.

Поки розвертався, я підготував Javelin, і водій, зрозумівши, що не встигає до мене доїхати, рвонув назад. Я вистрілив у нього, але оскільки відстань була дуже малою – близько 50 метрів – ракета тільки пошкодила колеса. Словом, він зумів утекти.

Зате інші цілі не втекли. Модифікації знищених танків я не розібрав, у приціл було нечітко видно. Але горіли вони дуже яскраво…

Імпортні протитанкові ракети зручні й нескладні у використанні. Від розпаковки Javelin до першого пострілу минає максимум півтора хвилини, бо має спрацювати охолоджувач. А після першого й наступних пострілів просто знімаєш пускову установку, викидаєш тубус (він одноразовий) і приладнуєш пуск до іншого. Це займає максимум 30 секунд. Тут велика й потужна відеокамера, через неї можна довго спостерігати за ворогом, а не тільки цілитися.

Без імпортної протитанкової зброї нам було б дуже важко стримати ворога. Адже в русні багато техніки, і вона її не жаліла – ні танки, ні людей. А зараз зовсім по-іншому. Ворог знає, що в нас Javelin і NLAW, боїться їх як вогню, і цей страх його стримує, деморалізує.

Дома мене чекає дружина й 3-річний син. Він уже говорить і багато чого розуміє.

Каже по телефону: “Тату, повертайся спати додому, ти вже зморився”. Я обов’язково повернуся…”.

Нагадаємо, що Закарпатська 128-ма бригада показала, як знищила російський танк (ВІДЕО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*