”Єдине, на чому ще можуть нажитись”: ексбухгалтерка радгоспу про рейдерське захоплення землі на Виноградівщині (ВІДЕО)

Закарпатський ДІАЛОГ вже писав про те, що на території колишньої Виноградівщини в селищі Королево громада захищає від рейдерів понад 2000 га паїв від “прибульців”.

В продовження цієї заплутаної історії ”Закарпатська правда” опублікувала повне інтерв’ю з колишньою бухгалтеркою радгоспу ім. Шевченка – Любов Дербак.

73-річна Любов Дербак з Королева, колишня бухгалтер радгоспу, одна з тих, хто у 2004 році допомагали колегам отримати паї. Жінка згадує, що через півроку після продажу акцій киянам, нові власники почали вивозити майно і тоді селяни зрозуміли – далі візьмуться за землю.

Вони з’явились тут ще до розпаювання і скупили у людей акції. Але впливу на землю не мали, бо ми розпайовували не державні землі. Земля з радгоспу перейшла у СВАТ Шевченка і не була основним засобом, а вони мали лише право на основні засоби. Тому мовчки спостерігали…

На момент розпаювання у 2004 році були ще теплиці, ферми, корівники. Потроху вже занепадало, але було. А у них все пішло з молотка, все вивезли, скот вирізали. Все вивозили не вагонами, а секціями. Грузили на залізній дорозі і везли… А кантора чого впала? Була під залогом, а потім нова будівля впала. Помогли їй впасти… А винцех, а фруктосховище?… І що залишили? – руїни. А тепер єдине, на чому ще можуть нажитись – це на землі. Земля зараз ласий шматок…», – розповідає пенсіонерка.

Розпаювання земель колишнього радгоспу-заводу імені Шевченка почали у 2004 році. Станом на початок того ж року, земельний фонд ВАТ АПГ «Закарпатський сад» складав 1357,07 га і був розкиданий по п’яти відділеннях у Королеві, Веряці, Новоселиці, Хижі і Черні. Для кожного з цих відділень були створені ініціативні групи з числа колишніх працівників, котрі виконували усю бюрократичну роботу.

«Починалося з того, що було засідання на селищній раді за участю голови та членів і обиралась ініціативна група від кожного села. Створили ті ініціативні групи, затвердили їх і ми вперед – в районну раду, в обласну раду, в Інститут земельних ресурсів в Ужгороді, де нам зробили перелік земель для розпаювання по кожному відділенню (колишнього радгоспу – ред.). І вже на підставі отриманих там документів нам зробили розпаювання згідно списків робітників, які затвердили на черговій сесії селищної ради. В районі теж була створена комісія по розпаюванню. І ми, баби прості й дурні, все виходили».

За роботу у радгоспі Любов Дербак також отримала пай і зараз здає його у користування родичам. Каже, що саме від них почула про загрозу втрати землі, коли користувачі прийшли цікавитись чи зареєструвала вона право власності на землю.

«Прибігла до мене сусідка, якій я дала у користування свій пай, питає «у Вас є державний акт на землю?» – кажу, правда. І дала їй копію державного акту на землю. Зараз мені в голові не вкладається, як можна анулювати державний акт занесений до єдиного реєстру? На підставі чого? Йти до суду? Якби то було так, що зібрався один голова правління і пішов розділити землю… Але ж все робилось офіційно», – обурюється пенсіонерка посяганням на землю.

Нагадаємо, на Виноградівщині камери спостереження зафіксували НЛО – ЗМІ (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*