З’явилися вражаючі фото найбільшого у світі айсберга (ФОТО)

Літак Королівських повітряних сил Великої Британії зробив фото найбільшого у світі айсберга, що дрейфує південною Атлантикою.

Айсберг відомий як A68a, його площа – понад 4200 кв. км. На знімках видно численні тріщини та розломи, численні брили криги, які відкололись від айсберга, а також отвори, що нагадують тунелі та простягаються під ватерлінією, – пише ВВС.

A68a зараз лише за 200 км від Південної Джорджії. Є реальна ймовірність, що він може застрягти в мілководних прибережних водах.

A68a
A68a

“Переконаний, що скажу зараз за весь залучений екіпаж, – це, безумовно, унікальне і незабутнє завдання”,- каже керівник ескадрильї Майкл Вілкінсон, у повідомленні BFSAI на Facebook.

A68a

Нові зображення A400m – фото і відео – проаналізують, щоб зрозуміти, як айсберг може поводитись в найближчі тижні та місяці.

Є велика ймовірність, що айсберг може сісти на мілину біля Британської заморської території Південна Джорджія.

Якщо так станеться, це становитиме серйозну загрозу для великих місцевих популяцій пінгвінів та тюленів.

A68a

Антарктичний крижаний гігант відколовся від шельфового льодовика в липні 2017 року. Протягом першого року він майже не дрейфував, опинившись на мілині.

Коли A68a відколовся від льодовика, то мав площу майже в 6 тис. кв. км. За останні три роки він зменшився, і нині його розмір – 4200 кв. км.

Експерти здивовані, що айсберг не втратив своєї маси. Багато хто думав, що він розпався на кілька великих частин.

A68a

Нагадаємо, чаруючі світлини світанку на Тисі зачарували мережу.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*