Закарпатець отримав звання Заслуженого артиста України

Опубліковано Указ Президента України про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру.

Серед нагороджених, є і відомий актор театру і кіно, актор Закарпатського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Олександр Мавріц. Він отримав звання Заслужений артист України.

Народився Олександр 11 листопада 1962 року в селі Довге Іршавського району. Закінчив Хустське культосвітнє училище в 1982 році за спеціальністю «керівник самодіяльного театрального колективу». Працював актором в Закарпатському обласному театрі ляльок. У Закарпатському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв працює з 1996 року.

Серед нагород – Приз за Найкращу чоловічу роль Трускавецького МКФ «Корона Карпат» (2018 рік).

У великому кіно Олександр Мавріц дебютував у ролі начальника концтабору, майора Василя Абрамова у фільмі «Червоний», за романом Андрія Кокотюхи. Також знявся у фільмах: «І будуть люди», «Із зав’язаними очима», «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас», «Опер за викликом» та «Довбуш».

Також серед нагороджених до Дня Театру: Олексій Вертинський отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня (Олексій, до речі, також працював актором в Закарпатському обласному драмтеатрі).

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено відому актрису театру та кіно Олесю Жураківську.

Звання «Народний артист України» в цьому році отримали: Олександр Білозуб, головний художник Київського національного академічного театру оперети; актор Микола БокланІрина Швайківська, актриса театру М. Заньковецької та інші провідні актори України.

Звання «Заслужений артист України» окрім нашого земляка Олександра Мавріца, отримали київські актори Віталій БорисюкІгор Волков, Леонід Гнатюк, Олег Савкін та інші.

Повний список нагороджених на сайті Президента України.

Нагадаємо, чотири замки на Закарпатті закриють на консервацію: що там робитимуть (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*