Закарпатка стала першою українкою, що підкорила К2 (ВІДЕО)

Сьогодні, о 08:42 годині за місцевим часом, відома в Україні екстрималка з Мукачева таки підкорила гору К2 (Чогорі), яку альпіністи називають «горою вбивцею». Вона є друга за висотою гірська вершина після Джомолунгми — 8611 метрів.

Майже місяць тому закарпатка Ірина Галай приєдналась до команди, яка вирушила у Пакистан аби підкорити «гору смерті».

Цікаво, що станом на 2021 рік на цю вершину піднялись всього 337 альпіністів.

Серед них лише близько 20 жінок, а Ірина Галай сьогодні стала першою українкою, яка здійснила сходження на найскладнішу і найнебезпечнішу вершину у світі.

Так, на сьогоднішній день на вершину К2 піднімалися:

  • Геннадій Копійка (в 1992 році),
  • Мстислав Горбенко (в 1994 році)
  • Владислав Терзиул (в 1994 році).
  • Валентин Сипавін (у 2021 році)
  • Павло Сидоренко (в 2021 році)
  • Ірина Галай (у 2021 році)

Раніше Ірина показувала у мережі світлин з підніжжя гори та розповідала, як вона піднімалась до лагерів підготовки та відпочинку.

Нагадуємо, троє закарпатських борців представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях (ФОТО)

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*