Зарплата 2022: хто у новому році буде отримувати більший дохід

Мінімальна зарплата в Україні у 2022 році зросте.

Відповідні розрахунки містяться у проєкті бюджету на наступний рік. Головний фінансовий документ вже презентували у парламенті. Також є кілька обіцянок про суттєвий ріст зарплат у 2022 році для працівників деяких професій. Далі – більш розлого.

Мінімальна зарплата у 2022 році із 1 січня, у разі позитивного голосування у другому читанні, становитиме 6500 гривень (до цієї суми вона повинна зрости у грудні 2021-го). У жовті цього ж року вона повинна підвищитись на 200 гривень – до 6700 гривень. Відповідні розрахунки надані у місячному розмірі. У погодинних мірках це – 39,26 грн та 40,46 грн відповідно.

Також передбачені витрати на встановлення посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: 1 січня – розміром 2893 грн; 1 жовтня – 2982 грн. У 2022 році планується збільшення витрат на 6,2% на заробітну плату для працівників державних органів.

Прем’єр Денис Шмигаль також анонсував, що зарплата лікаря та середнього медичного персоналу у 2022 році також зросте. Причому для цих професій суттєво. За його словами, у новому році медики можуть розраховувати на мінімальний оклад, еквівалентний 700 доларам США (майже 18,5 тис гривень за нинішнім курсом).

“Для тих самих лікарів ми наступного року середню зарплату зробимо на рівні 800-900 доларів (понад 23 тисячі гривень)”, – зазначив очільник уряду.

Середній медичний персонал із 1 січня 2022 року повинен отримувати на рівні 13,5 тисяч гривень.

Раніше вже Денис Шмигаль говорив, що середня заробітна плата у 2022 році складе майже 15,5 тисяч на місяць.

Із нового року також зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти (до 2 тисяч) та у 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти.

Зарплата вчителя у 2022 році також повинна зрости. Щоправда, очільник уряду не назвав конкретні цифри, а тільки зазначив, що зростання буде у 1,5 – 2,5 рази. Міністр освіти Сергій Шкарлет додав, що на зарплати освітянам передбачено у 2022 році 108 мільярдів гривень.

Згодом міністерство науки та освіти України запропонувало запровадити надбавки до зарплат вчителям пілотних шкіл. Міносвіти у відповідному листі рекомендує встановити надбавку в розмірі до 50% посадового окладу за виконання особливо важливої роботи та за складність та напруженість у роботі. Окрім цього, профільне міністерство пропонує місцевій владі за можливості встановлювати викладачам закладів загальної середньої освіти, які беруть участь у пілотуванні, надбавку за престижність педагогічної праці в максимальному розмірі 30%.

Доповнено. Міністерство економіки на ініціативу Кабміну розробило програму збільшення зарплати вчителів. Вона розрахована до 2024 року, й наразі її уже узгоджують профільні міністри.

“Розв’язання зазначених проблем на державному рівні дозволить підвищити престижність та мотивацію до праці в бюджетному секторі економіки. Цього буде досягнуто шляхом збільшення заробітних плат, зокрема, вчителів щонайменше від 13,5 – 15 тис. грн. Таке збільшення дозволить підвищити соціальний захист та зупинити відтік кваліфікованих кадрів з України”, – каже заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Нагадаємо, що 30-річний закарпатець крав криптовалюту.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*