Зеленський попередив про вибухове зростання цін

Світ уже в липні відчує катастрофічну ситуацію із продовольством через брак українського зерна.

 Світу загрожує вибухове зростання цін на продовольство через війну Росії проти України, заявив президент Володимир Зеленський у зверненні до політиків та народу Індонезії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЗС оприлюднили нові ціни на пальне

Він нагадав, що Росія перекрила доступ до портів у Чорному морі та окупувала узбережжя Азовського моря. 

“Наразі 22 млн тонн зернових містяться у сховищах, ми не можемо направити їх на світовий ринок, де вони необхідні. Вже відчувається, що ціни на зернові, а згодом й інше продовольство можуть катастрофічно зрости. І вже урядам країн-експортерів продовольчих товарів доведеться приймати рішення щодо закриття експорту тієї чи іншої агропродукції зі своїх країн, щоб утримати внутрішні ціни від вибухового зростання”, – сказав Зеленський. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара різко злетів: скільки зараз коштує валюта

Наближення катастрофи, за його словами, почнуть відчувати в липні, коли в багатьох країнах закінчаться запаси торішнього врожаю. 

“Погляньте на ціни прямо в магазинах зараз, їх зростання – це провісник того, що обов’язково вдарить по людях, якщо нічого не зміниться. Це провісник злиднів для бідних та збіднення середнього класу. Тільки уявіть собі, яким політичним хаосом це може закінчитися в деяких регіонах. І це я навів лише один аспект того, як війна, розв’язана Росією, впливає на весь світ. А таких аспектів, окрім загрози голоду, хаосу, справді багато”, – додав Зеленський. 

Нагадаємо, що на Закарпатті пропонують роботу за понад 10 000 грн/міс: кого шукають.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*