40 голів за 154 матчі: ЗМІ розповіли історію відомого футболіста із Закарпаття (ФОТО)

Його порівнюють з Андрієм Шевченком та Владиславом Ващуком. Бо він вдало маневрував та обводив противників. Він дуже любив забивати м’яч у їх ворота. Це Іван Юрійович Шопа. Легенда із Закарпаття.

Обдарований нападник кількох провідних українських футбольних клубів завжди привертав до себе увагу. Іван Юрійович повністю реалізував свій фантастичний потенціал далеко від дому. За 1100 км. У лавах миколаївського ФК “Суднобудівник”. Тут ним пишалися. Про нього писали у ЗМІ. Його ставили в приклад підростаючому поколінню…

Футбольна кар’єра Івана Шопи

За миколаївські клуби грали провідні футболісти майже з усіх куточків України. Навіть із найзахіднішої області. Із Закарпаття.

Іван Юрійович Шопа народився 17 вересня 1948-го року. У селі Довге. Це територія вже неіснуючого Іршавського (з 2020-го р. Хустського) району. Свою вищу освіту отримав у Львівському інституті фізкультури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Приїхав на похорон до мами з війни”: На Закарпатті в ДТП загинула жінка

Видатний футболіст грав багато. Дуже багато. За ужгородську “Верховину”, хмельницьке “Динамо”, львівські “Карпати”, кадіївський “Шахтар”, миколаївський “Суднобудівник” та за ужгородську “Говерлу”. Найчастіше був на позиції нападника. Іван Юрійович любив футбольне поле. Любив по-особливому. Як ніхто інший.

Його професійна кар’єра футболіста розпочалася у 1966-му. Тоді Івану Шопі було лише 18 років. Молодий та амбітний спортсмен вступив до лав ужгородського клубу “Верховина”. Але у складі команди на поле виходив лише 5 разів.

Протягом 1968-1969 рр. закарпатець грав за “Динамо”. Це футбольний клуб з м.Хмельницького. Тут він зіграв 32 матчі. Забив 7 голів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатець виборов бронзу на чемпіонаті світу з лижньої акробатики (ФОТО)

У 1970-му, на той час 22-річний Іван Юрійович увійшов до складу львівського ФК “Карпати”. Протягом року на поле вийшов 17 разів.

З 1972-го по 1973-ій рр. видатний довжанин грав за аматорський футбольний клуб “Шахтар” з Кадіївки (до 2016 р. м.Стаханов) Луганської області. І цей рік виявився для Івана Юрійовича дуже результативним. Бо за 19 футбольних матчів він забив 10 м’ячів. Уявляєте?! “Шахтар” пишався своїм гравцем. Дуже пишався. Бо про Івана Шопу тоді говорили на всій території Луганщини. А з 2016-го року ця територія перебуває під окупацією. Під окупацією Російської Федерації і кровавого диктатора Путіна…

Іван Юрійович у складі миколаївського “Суднобудівника”

Найбільш плідними у кар’єрі футболіста були роки з 1973-го по 1978-ий. В цей час Іван Юрійович був у складі миколаївського клубу “Суднобудівник”. За ці 5 років зіграв 154 матчі. Він завжди був наполегливий та швидкий, а його удари дуже точні. Забив у ворота суперника 40 голів. Це небувалий успіх!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті суттєво зросли ціни на житло

До слова, у 1973 році миколаївський “Суднобудівник”, тоді, коли до його складу входив Іван Шопа, виборов бронзові медалі серед команд другої ліги чемпіонату УРСР. А в 1974 році миколаївська команда стала чемпіоном другої ліги 6-ї зони першості УРСР.

Після миколаївського футбольного клубу Іван Юрійович повернувся до рідного Закарпаття. Тут він вже грав за ужгородську “Говерлу”. То був далекий 1979-ий. У складі команди він 19 разів виходив на поле. І це був останній професійний футбольний клуб за всю його блискучу кар’єру.

8 вересня 2021-го року в кращий із світів відійшла легенда. Легенда футболу. Той, чиє ім’я назавжди закарбоване в історії українського спорту. Івана Юрійовича Шопи не стало у його рідному Довгому. До свого 74-го дня народження він не дожив лише 9 днів.

Нагадаємо, що 21-річний закарпатець проведе 10 років за гратами: що він накоїв.

Джерело:
https://imykolayivchanyn.com/uk/eternal-legendarnyj-zakarpatecz-ivan-shopa-v-istoriyi-mykolayivskogo-fk-sudnobudivnyk
Автор:
Тетяна ЛЕВА

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*