Анатолій Полосков: “Угорський фільм про сміття на Тисі не відповідає дійсності” (ВІДЕО)

Нещодавно у мережі з’явилося одразу кілька фільмів про проблему засміченості на Тисі та загалом на території Закарпаття.

Один з них – “В ім’я Тиси” зняв угорський режисер з українським коріння Димитрій Ляшук. Інший – журналісти угорського видання Telex. Про це повідомляє Берегово.

Тема надзвичайно актуальна і турбує наших європейських сусідів вже давно – адже тонни побутового сміття подорожують річкою до Угорщини, потім до Сербії, де Тиса впадає у Дунай, і врешті-решт потрапляє у Чорне море, утворюючи дельту між кордонами Румунії та України. Тобто цикл замикається – частина нашого сміття знову вертається до нашої землі. 

Кадри, показані в обох фільмах вражають і шокують, і обурюють. Основне послання – з цим потрібно щось негайно робити! А найбільше обурився голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков. При чому – на авторів стрічок, на угорських журналістів! Про що й написав на своїй ФБ-сторінці.

За його словами, “деякі тези не відповідають дійсності“. І загалом режисерам він радить на майбутнє поспілкуватися спочатку з представниками влади і дізнатися, що насправді все не так погано. І, в кінці-кінців, взагалі пропонує “угорським колегам” відзняти інший фільм. Щоб “донести до людей об’єктивну інформацію не лише про стан проблеми, а і про шляхи її вирішення.”

Позиція закарпатського “губернатора” відповідає українській політичній традиції – за його словами, у всьому винні попередники.

Це проблема, яка створювалася десятиріччями, і вирішити її в короткі терміни надзвичайно важко“, – зазначає Полосков. “Нещодавно угорські колеги, які переймаються екологічними проблемами, поширили відео про проблеми засмічення річок на Закарпатті, з подальшим потраплянням сміття до Угорщини. Проблема насправді існує і є болючою як для нашого краю, так і для дружнього сусіда. Питання, підняті у матеріалі, дуже важливі, і потребують вирішення. Але, нажаль, деякі тези не відповідають дійсності. Автори фильму не спілкувалися з представниками державних організацій та установ, які безпосередньо і планово займаються роботою по вирішенню питання засмічення річок. Не відмітили у матеріалі, що нами за короткий термін розчищено 32 затори, які створювалися протягом багатьох років, та прибрано 39 стихійних сміттєзвалищ в заплавах річок. Питання ліквідації сміттєвих заторів та завалів на річках Закарпатської області з першого дня мого вступу на посаду у 2020 році перебуває на особливому контролі, бо воно значно глибше, ніж просто зачистка русел та приток від сміття. Це проблема поводження з ТПВ та відношення людей до навколишнього середовища. Це проблема, яка створювалася десятиріччями, і вирішити її в короткі терміни надзвичайно важко. Ми повинні бути реалістами і просто робити свою роботу. Кожен на своєму місці. Від мешканця кожного села і міста, до голови громади і облдержадміністрації…

Нагадаємо, «Закарпаттю потрібно перетворювати локальні історії на бренди», – Богдан Логвиненко.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*