Аспірин знизив ризики інфікування коронавірусом на 30% – дослідження

Ізраїльські вчені оцінили вплив прийому низьких доз аспірину серед більш ніж 10 тисяч людей і з’ясували, що аспірин запобігає інфікуванню, а якщо й хворіють, то швидше одужують.

Крім протизапальних ефектів аспірин має здатність модулювати вроджені та набуті імунні реакції та допомагає організму боротися з деякими вірусними інфекціями. Про це повідомляє Університет Бар-Ілан.

У новій роботі вчені вивчали, чи можуть низькі дози аспірину 75 мг, що приймають з метою профілактики, вплинути на ймовірність інфікування COVID-19 і перебіг захворювання.

Як проводили дослідження

  • Команда проаналізувала дані 10 477 людей, які пройшли тести на COVID-19 в період з лютого по червень 2020 року.
  • Виявилося, що приймання аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань на 30% знижував вірогідність інфікування.

Кількість хворих серед тих, хто приймав аспірин, знизилась. Крім того, учасники хворіли на 2-3 дні менше і видужували швидше.

Перспектива відкриття

Дослідники вважають, що необхідно повторити дослідження на більшій вибірці за участю людей з різних країн, щоб підтвердити користь ліки для профілактики коронавірусу.

В кінці минулого року в Великобританії анонсували проведення клінічних досліджень із застосуванням аспірину в дозуванні 150 мг для профілактики COVID-19, однак результати поки не опубліковані.

Нагадаємо, на Виноградівщині розпочалася вакцинація від Covid-19.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*