Астрономи виявили рідкісну планету, на якій рік триває всього чотири дні

Знання про космос неабияк може розширити й дивна планета, виявлена астрономами. 

На відстані 575 світлових років астрофізичний центр Смітсонівського університету та команда Гарвардського знайшли газову планету великих розмірів WASP-62B. Нововиявлений гігант має доволі дивні характеристики. Наприклад, рік тут триває всього 4,5 дні. Також над планетою немає хмар. 

Варто відзначити, що в історії це вже другий випадок, коли вчені виявили безхмарну екзопланету. Подібний феномен зустрічається не часто. 

WASP-62B астрофізиками була помічена ще у 2012 році, та почали вивчати її атмосферу лише нещодавно. Згідно інформації з телескопа Хаббла, у спектрі газового гіганта міститься велика кількість натрію. А от у випадку якщо б над планетою були б хмари, то натрій знаходився би за ними. Цей факт свідчить про те, що виявити його кількість було б не можливо.

Неабиякий інтерес у астрофізиків викликає невідомість про кількість кремнію у спектрі WASP-62B. Ці дані могли б допомогти у розумінні того, як формуються такі космічні тіла та в чому саме полягає їхня відмінність від тих, що вкриті хмарами. 

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*