Чехія озвучила важливу інформацію для українців

Чехія озвучила важливу інформацію для українців, які зараз перебувають в країні.

Йдеться про те, що в Чехії припинять нараховувати виплати в розмірі 5000 крон (близько 200 євро) біженцям із України за умови, якщо вони вже отримують від держави безкоштовне житло, харчування та засоби гігієни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано важливу новину для тих, хто збирається в Чехію

Таке рішення було спрямоване проти “дотаційного туризму”. Також, починаючи з другого місяця перебування українців в країні, фінансову допомогу нараховуватимуть за місцем постійної реєстрації: представники влади перевірятимуть, чи дійсно біженці живуть за заявленою ними адресою.

Водночас в уряді Чехії схвалили пропозицію Міністерства внутрішніх справ – там збираються забезпечувати житлом українських біженців навіть після того, як надзвичайний стан в країні завершиться в червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія раптово змінила правила: опубліковано інформацію для українців

Згідно з прийнятим раніше законом, програма прийому українців повинна функціонувати й далі. Для цих цілей буде діяти система заходів під назвою Lex Ukraine: вона зобов’язує адміністративні органи Чехії (регіони та муніципалітети) надавати українцям тимчасове житло, а орендодавцям будуть платити за це від 200 до 350 крон.

З початком повномасштабної війни Чехія видала українським біженцям понад 370 тисяч віз тимчасового захисту. Це дозволяє перебувати в країні протягом року і надає доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці.

Нагадаємо, що в Чехії померла молода закарпатка: що з нею трапилось (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*