Чехія підраховує збитки після страшного торнадо в південній Моравії

На сьогодні йдеться про суму більш ніж 15 млрд крон.

Про це заявив сьогодні журналістам заступник губернатора Ян Замечнік. У цю суму входить збиток, нанесений майну регіону і муніципалітетів, а також майну громадян. Сума не остаточна і продовжує зростати.

«Ми очікуємо надходження субсидій від держави. Одна – для регіону і муніципалітетів, а інша для громадян. Перші оцінки говорять про збитки в 15 млрд на всій території у державному, приватному і промисловому секторах. Але це приблизна оцінка », – сказав Замечнік.

Міністерство сільського господарства Чехії виплатить фермерам до 1,5 млрд крон після торнадо. Розмір компенсації розподіляється в залежності від суми реального збитку, аж до 100 відсотків збитків.

Держава також оплатить від 80 до 100 відсотків витрат на придбання нової власності підприємцям в районах, постраждалих від торнадо. Про це заявив міністр промисловості і торгівлі Карел Гавлічек. Максимальний розмір підтримки – мільйон крон. Крім того, компанії зможуть отримати безвідсоткову позику до 45 мільйонів крон.

Найсильніше негода вдарила по населеним пунктам Лужиці, Грушки, Моравська-Нова-Вес і Микульчице. У цих селах випав град розміром з тенісний м’яч (10 см) і пронісся смерч. Припарковані автомобілі подеколи розліталися на сотні метрів.

Сильні смерчі у Чехії рідкісні. За всю відому історію в Чехії було зареєстровано лише 10 подібних випадків. У XXI столітті, останній подібний смерч стався 9 червня 2004 року в місті Літовел в Оломоуцькому краї, тоді ніхто не постраждав.

Нагадуємо, руйнівне торнадо пронеслося неподалік Закарпаття: зруйновані села, сотні постраждалих (ФОТО, ВІДЕО)

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*