Черги на КПП “Лужанка” майже повністю зникли

Кілька днів тому шалені черги на КПП “Лужанка” практично зникли.

Нагадаємо, що раніше люди тут чекали по 5-6 діб, аби потрапити до Угорщини. А приблизно третину з них розвертали через якусь дрібницю. Наприклад, через відсутність бинта в аптечці.

Протягом останнього тижня черг більше нема. Тому що на в’їзді до Угорщини організували посилену перевірку документів з боку представників країн, куди транзитом направляються українці — Чехії, Італії, Австрії… Перевіряють дозволи на роботу, оренду житла тощо. Сарафанне радіо швидко розповсюдило цю інформацію, і народ, якому треба за кордон, нині штурмує румунські КПП.

Про нинішню ситуацію – читайте у репортажі Тетяни Когутич на “Укрінформ”, передає МукНет.

— Угорська сторона уже кілька днів запровадила посилену перевірку документів осіб, які хочуть перетнути кордон з Угорщиною транзитом. На КПП на угорській стороні чергують представники країн ЄС (Чехії, Італії, Австрії), які перевіряють по базах даних дозволи на роботу, запрошення від роботодавців, букінг готелів, ПЛР-тести. Перевірка ретельна, а з документами не у всіх все добре, відтак, люди, мова йде переважно про заробітчан, перестали масово їхати в ЄС. Зараз ви тут побачите серед тих, хто проїжджає через КПП, працівників, які добираються на постійну роботу в Угорщину на підставі постійного проживання чи роботи в 30-км зоні. Також ще з вихідних уже п’яту добу стоять молдавські автобуси, що їдуть на Чехію та Італію — власники вирішують питання і шукають можливості для їхнього проходження через кордон. Працює також піший перехід: зранку люди переходять кордон, там їх чекає транспорт – і їдуть на роботу, а ввечері повертаються назад так само пішо. Ну а ми, можна сказати, зараз відпочиваємо. “Лужанка” пуста — майже уперше з часу введення карантину тут спокійно, – розповіла майор ДПСУ Ганна Ласлов.

Речниця Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова також повідомила, що угорською стороною неодноразово пробували налагодити контакт, аби уникнути величезних черг на кордоні. Утім все марно.

— Такі спроби були постійно з нашого боку, коли тут на “Лужанці” стояло від 150 до 370 автомобілів у чергах. Це зараз черги зменшилися просто тому, що люди перестали їхати. Ми ніяким чином не впливаємо на наявність чи відсутність черг. Вони є, і зумовлені поглибленою перевіркою угорською стороною документів, які дають право на перебування на території Угорщини чи проїзд транзитом. Це займає багато часу, й оскільки наплив є досить великий, утворюються черги. А наплив викликаний тим, що до початку пандемії на Закарпатті працювало 11 КПП на кордоні, а станом на сьогодні пунктів, які пропускають громадян з метою транзиту, залишилося лише 5. Це “Лужанка”, “Тиса” на угорському кордоні, “Дяково”, “Солотвино” на румунському та “Ужгород” на кордоні зі Словаччиною. Решта здійснюють пропуск громадян лише в 30 км зону з терміном перебування 24 години, – зазначила Леся Федорова.

Нагадаємо, в  Угорщині контрабандист втік від поліції до лікарні.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*