Чоловіки можуть законно відмовитися від мобілізації: відомо, що для цього потрібно

Хто з військовозобов’язаних може це зробити та які вимоги висувають військкомати.

Українці, які не проходили термінову службу, оскільки мають близьких родичів-інвалідів І чи II групи, мають замінити приписне свідоцтво на військовий квиток, коли їм виповниться 27 років. Після цього такі громадяни можуть відмовитися від мобілізації за сімейними обставинами, пише Апостроф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагічна звістка знову прийшла на Закарпаття

За словами адвокатів, законодавство зобов’язує громадян йти у військкомат та отримувати військовий квиток. Конкретні вимоги до документів (копії чи оригінали) ніде не вказані. Однак подати заяву на звільнення від мобілізації (відстрочку) та документи на підтвердження підстави для відстрочки потрібно незалежно від того, чи отримали ви вже військовий квиток, чи ні.

Усі копії документів, що віддаються у військкомат, мають бути нотаріально завірені. Якщо у військкоматі відмовлятимуться ставити відмітку про отримання від вас листа з документами або взагалі відмовлятимуться брати документи, то можна їх надіслати Укрпоштою цінним листом з описом вкладення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинув на війні ще один Герой із Закарпаття: опубліковані ім’я та фото (ФОТО)

Для військкомату знадобляться такі документи, щоб відмовитися від мобілізації:

  • документи про інвалідність І або II групи близького родича, серед яких довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, що підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності: довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;
  • свідоцтво про народження, в якому, наприклад, чітко зазначено, що ваша мати-інвалід є вашою матір’ю;
  • копії паспортів;
  • заява у двох примірниках (лист у довільній формі) про те, що громадянин не підлягає мобілізації та просить його не мобілізувати.

Нагадаємо, що у Міноборони зробили важливу заяву щодо оголошення додаткової мобілізації в Україні.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*