COVID-експозиції: Що покажуть музеї про коронавірус

Музеї у США і Європі почали збирати предмети побуту, щоб майбутні покоління могли на власні очі побачити, як люди справлялися з Covid-19.

Пандемія коронавірусу вже назавжди ввійшла в історію. Тепер цікаво, що саме в історії залишиться від цього періоду. Музеї починають збирати експонати епохи. The Wall Street Journal досліджував, що ж залишить після себе епоха COVID. 

Для майбутніх поколінь

Серед експонатів Історичного музею Майамі про пандемію коронавірусу – віртуальний журнал домашніх завдань першокласника з посиланнями в Zoom; випускна шапочка з написом “Я пережив карантин і закінчив школу”, і чорний костюм смерті з косою, який надягав у минулому році один юрист, щоб ходити по пляжах і попереджати відпочивальників про смертельний вірус.

Нещодавно в колекцію музею були додані два порожніх флакони від вакцини Pfizer. 

Деніел Улфелдер був втішений, коли Історичний музей Майамі попросив пожертвувати його зроблений на замовлення костюм смерті з косою. У березні 2020 року він безуспішно подав до суду на губернатора Флориди Рона ДеСантіса, щоб змусити його закрити пляжі штату. Його планом Б було переодягатися в смерть і попереджати відвідувачів пляжу про небезпеку. Спочатку він купив готовий костюм в інтернеті, але той виглядав дешево. І тоді він попросив свого друга зшити інший костюм з лляної тканини. Цей костюм і потрапив у музей. 

Смітсонівському національному музею американської історії у Вашингтоні, округ Колумбія, Ентоні Фаучі, головний медичний радник Білого дому з СOVID пожертвував свою особисту 3-D модель вірусу. 

Куратори музеїв у США просять людей зберігати речі, пов’язані з пандемією. Музеї знайшли цікавими такі предмети побуту, як лист тренера юнацької хокейної ліги, що інформує його команду про скасування сезону; пара сережок з імітацією рулонів туалетного паперу, один цілий, інший – використаний; і список запланованої на час пандемії випічки, що складається з 11 пунктів і написаний на порожньому пакеті з-під борошна. 

Виставки масок 

У Торонто Королівський музей Онтаріо збирає маски для осінньої виставки. На сьогоднішній день в музеї представлено понад 200 масок для обличчя з 20 країн: від декоративних масок із захисними бавовняними вставками до масок для “щасливих годин” (happy hours) в ресторані з отвором для трубочки. 

Деякі маски пов’язані з торішніми протестами проти расової несправедливості і злочинами на ѓрунті ненависті в Азії, спровокованими пандемією. На одній масці згори написано: Stop the Spread – Зупиніть поширення – і нижче, більш дрібними літерами – of racism – расизму. 

У Ватерлоо в Айові Музейний район Гроут придбав захисну маску, зроблену із залишків університетських прозорих ацетатних плівок, призначених для діапроекторів.

Саморобні маски показують, як люди на початку пандемії використовували будь-які матеріали, які у них були під рукою.

Нагадаємо, що на Закарпатті найменша в країні кількість щеплених від COVID-19.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*