До уваги безробітних: У “Дії” з’явилась нова послуга

Українці, які втратили роботу, зможуть через портал або додаток “Дія” скласти і подати заяву про надання статусу безробітного. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів України.

Згадана постанова визначає порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. На сайті Міністерства економіки України міститься роз’яснення, що громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку “Дія” та електронних сервісів Державної служби зайнятості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як росіяни стають зомбі завдяки своїм ЗМІ: Міноборони показало видовищне відео

“Допомога по безробіттю буде виплачуватися після реєстрації через портал або додаток “Дія” чи електронні сервіси служби зайнятості. Це значно спростить процедуру й дозволить охопити державною підтримкою якнайбільше безробітних українців”, – зазначив заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Також чиновник відзначив, що війна призвела до закриття великої кількості підприємств і, відповідно, великої хвилі безробіття. Тому одне з пріоритетних завдань – забезпечення роботою усіх, хто хоче працювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатка із-за кордону рятує від війни котів та собак

Українці гарантовано отримають виплати по безробіттю. У областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перерахування коштів буде здійснюватись АТ “Ощадбанк” на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.

Постанова Уряду також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що на Закарпатті частково відновлюють навчання: запрацюють дитсадки та школи.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*