До відома закарпатців: українські чоловіки можуть легально виїжджати за кордон

Українські чоловіки можуть легально виїжджати за кордон через систему “Шлях“.

Керуючий партнер адвокатського об’єднання “Чудовський та партнери” Ігор Чудовський повідомив, що йдеться про систему, створену ще наприкінці 2021 року. Вона запрацювала у березні 2022-го та дозволяє виїжджати із України за кордон військовозобов’язаним водіям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові правила для призовників в Україні: кого торкнуться зміни у військовому обліку

Це особи, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших військових формувань, медичних та гуманітарних вантажів. Необхідне документальне підтвердження таких організацій на здійснення діяльності.

Водії звертаються до обласних військових адміністрацій Міністерства інфраструктури, після чого їх дані вносять до системи та погоджують у Держприкордонслужбі. Дозвіл можна отримати, написавши листа на електронну адресу до військової адміністрації. ОСА приймає рішення, вносить інформацію та повідомити прикордонну службу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрмак заявив, що Росія концентрує угруповання для проведення наступальних дій

Звертатися мають право:

  • військові адміністрації;
  • правоохоронні, військові органи;
  • медичні заклади;
  • одержувачі чи відправники гуманітарної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з чоловіками, які виїхали за кордон до війни і не повернулись

Дозвіл на перебування за кордоном надають не більше ніж на 30 днів. У систему вже внесено дані 146 тисяч українців. Більшість із них є водіями ліцензованих перевізників вантажів та пасажирів. Максимальна кількість волонтерів-заявників подано систему через Волинську, Львівську та Тернопільську ОВВ.

Система “Шлях” допомогла організаціям та громадянам-волонтерам покращити забезпечення української армії теплими речами, медикаментами та іншими видами допомоги, спростила контроль вантажних перевезень та зменшила час на отримання дозволу на виїзд за кордон. Цифровий реєстр знижує корупційні ризики та можливість помилок.

Нагадаємо, що на Закарпатті чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса: що відомо.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*