Що буде з чоловіками, які виїхали за кордон до війни і не повернулись

виїхали за кордон
виїхали за кордон

Стало відомо, чи можуть бути притягнені до відповідальності чоловіки, які виїхали за кордон до 24 лютого.

Із початком повномасштабної війни в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон. Багато українських чоловіків виїхали за кордон до 24 лютого 2022 року – хтось повернувся, а хтось ні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса: що відомо

Юрист Ростислав Кравець розповідає, що на сьогодні відповідальність за неповернення до України під час воєнного стану не встановлена.

– На сьогодні такої відповідальності немає. Народні депутати намагаються, було кілька законопроєктів, які мали на меті запровадити відповідальність за неповернення чоловіків в Україну, – зазначає юрист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатці повернулися із заробітків на вертольоті: опубліковано відео (ВІДЕО)

Кравець додає, що ухвалення такого закону не відповідатиме нормам Конституції України.

– Що стосується змушування чоловіків повернутись, то насправді це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від заробітчан починає перевищувати надходження від експорту, – зауважує Кравець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія сколихнула все Закарпаття: у боях під Бахмутом загинув ще один молодий закарпатець (ФОТО)

Тобто сьогодні в Україні немає жодної адміністративної чи кримінальної відповідальності за неповернення чоловіків, які виїхали до 24 лютого 2022 року.

Кравець також наголошує, що запровадження певних штрафів чоловікам, які повертатимуться, буде порушенням Конституції та прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано графік відключень електроенергії на завтра

– Також законом не передбачена й примусова мобілізація, у разі повернення чоловіка, який був за кордоном до війни, – резюмує Кравець.

Кравець додає, якщо чоловіку була вручена повістка, але він якимось чином виїхав за кордон вже після 24 лютого 2022 року та не зʼявився до військкомату, то за це передбачена адміністративна відповідальність. У інших випадках, жодної відповідальності за неповернення немає.

Нагадаємо, про те, що запровадять у 2023 році: озвучено важливе повідомлення для кожного українця.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*