Друк на фотопапері: інструкція

Друк на фотопапері: інструкціяВ останні роки всі звикли зберігати знімки у цифровому вигляді: на комп’ютерах, телефонах, жорстких дисках та онлайн-хмарах. Їх можна переглядати у зручний час, згадуючи яскраві події зі свого життя. Але такі фотографії не можна додати у фотоальбом або повісити на стіну, тому друк знімків на фотопапері все ще користується попитом. Щоб надруковані фото були яскравими та барвистими, потрібно уважно підійти до вибору принтера та паперу.

Як вибрати фотопапір для друку?

Фотографії, зроблені на фотопринтері, можуть бути як глянцевими, так і матовими, залежно від типу паперу.

Глянцевий папір краще підходить для знімків, які зберігатимуться у фотоальбомах. Таке покриття легко подряпати і на ньому залишаються відбитки пальців. Але кольори на глянцевій поверхні виходять яскравішими.

Матовий папір підходить для знімків, які ви переглядатимете з разу в раз. Він не дряпається, оскільки стійкіший до механічного впливу. На ньому краще видно дрібні деталі.

Щоб правильно вибрати фотопапір у принтер, обов’язково зверніть увагу на його сумісність. Цю інформацію можна знайти в інструкції до пристрою. Невідповідний папір, швидше за все, також можна використовувати, але якість зображення буде набагато гіршою. Технології друку на матовому та глянцевому фотопапері нічим не відрізняються, результат залежить лише від виду матеріалу.

Весь папір для друку знімків поділяється на дві категорії:

  • фірмовий – від брендів Canon, Epson, вони ж виробляють більшість принтерів;
  • універсальний – від інших брендів.

Фірмовий фотопапір коштує дорожче, але саме з ним виходить найвища якість знімків. Відомі бренди також пропонують спеціальні профілі кольорів, які можна використовувати в графічних редакторах для кращого кольору. Купуючи папір для друку фото вперше, ви можете придбати кілька упаковок від різних виробників, щоб зрозуміти, який вам найбільше подобається.

Можна настроїти принтер на потрібний фотопапір у налаштуваннях, вибравши формат знімка та інші параметри.

Підготовка фотографій до друку

Щоб знімок вийшов якісним, потрібно ознайомитись з інструкцією. Також перед тим як роздрукувати на фотопапері будь-яке зображення, врахуйте такі поради:

  1. Для підготовки фотографій до друку використовуйте спеціальні програми. Цей софт підходить для невеликих змін за кольором, насиченістю, різкістю та іншими параметрами. Зробити більш детальну підготовку можна у фотошопі.
  2. Налаштуйте параметри фотографій для друку. Тут можна вибрати ширину та висоту фото, а також розмір паперу. На цьому ж етапі вибирається роздільна здатність, орієнтація паперу та багато іншого. Зазвичай ці налаштування є стандартною програмою, яка встановлюється разом з софтом для принтера.
  3. Перевіряйте роздільну здатність фото. Для фотографії 10х15 см воно має бути від 300 DPI.
  4. Вивчайте всі функції принтера. Знаючи, як надрукувати фото на фотопапері, ви зможете зробити яскравий альбом з пам’ятними знімками.
  5. Використовуючи струменевий принтер, залишайте знімки на 15-20 хвилин, щоб вони повністю висохли.
  6. Зіставляйте зображення з розміром фото. Звичайно, його можна обрізати, але в деяких випадках це зіпсує знімок.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*