Ердоган відреагував на загострення біля кордонів з Україною

Туреччина готова надати будь-яку підтримку Україні для того, щоб знизити напругу, заявив Реджеп Ердоган.

Туреччина виступає проти наростання напруги в Чорноморському регіоні, підтверджує підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, передає його прес-служба.

“Наша першочергова мета – щоб Чорне море залишалося морем миру, спокою і співпраці. Ми не хочемо наростання напруги в нашому регіоні під будь-яким приводом. В цьому контексті я обмінявся думками з моїм другом (Володимиром Зеленським – ред.) з приводу поточної ситуації на сході Україна. Ми віримо, що нинішню кризу можна вирішити мирним дипломатичним шляхом на основі принципів територіальної цілісності України і міжнародного права”, – заявив Ердоган.

Він сказав, що Туреччина готова надати будь-яку підтримку для того, щоб знизити напругу, що почала наростати останнім часом, і продовжити підтримку “режиму тиші” і врегулювання конфлікту через діалог на основі Мінських домовленостей, додавши, що Туреччина послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Україна і не визнає анексію Криму.

Ердоган наголосив, що Туреччина підтримує Кримську платформу і додав, що країна вважає своїм обов’язком поліпшити становище кримських татар, які змушені були залишити батьківщину.

Володимир Зеленський зазначив, що бачення Києва та Анкари в питаннях викликів у Чорноморському регіоні збігаються – “як щодо самих загроз, так і щодо шляхів належного реагування на ці загрози”.

Нагадаємо, США направили в Чорне море два есмінці.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*