”Мілітаризація РФ у Чорному морі вимагає більшої присутності НАТО”, – Румунія

НАТО має збільшити свою присутність, включаючи можливості з моніторингу та спостереження, у Чорному морі, оскільки Росія нарощує свої військові потужності в незаконно анексованому Криму та Чорноморському регіоні загалом.

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску під час онлайн-конференції «The Road to Warsaw Security Forum», повідомлив Укрінформ.

«Все ще потрібно багато що зробити з метою забезпечення кращого стримування, і тому ми виступаємо за більшу присутність союзників на півдні східного флангу НАТО. Потрібен більший моніторинг та спостереження того, що відбувається на морі. Оскільки Росія нарощує свої військові потужності у Криму та Чорноморському регіоні загалом», – заявив він.

Окремо румунський міністр вказав на очікування того, що нова адміністрація президента США Джозефа Байдена приділятиме більшу увагу регіону та Росії.

«У мене є позитивні відчуття щодо цієї адміністрації. Я думаю, що увага, яка буде надаватися Росії та регіону, зростатиме», – сказав він у коментарі щодо очікувань від адміністрації Байдена.

За словами Ауреску, Румунія завжди просувала питання Чорноморського регіону на порядку денному НАТО, і зараз Північноатлантичний альянс вже приділяє досить велику увагу Чорному морю, а розуміння важливості регіону для трансатлантичної безпеки зростає.

«Особливо після незаконної анексії Криму НАТО розвинув свою політику стримування та оборони у регіоні. Це – поступовий процес з реагування на загрозу, непровокативний, у якості самооборони і відповідно до міжнародного права», – заявив глава МЗС Румунії.

Він зазначив, що в НАТО було вжито низку заходів з метою стримування на суші, на воді та у повітрі, створивши таким чином «передову присутність».

«Ми вдячні тим союзникам по НАТО, які прийшли і проявили солідарність у рамках політики стримування та оборони НАТО… Румунія віддана підтримці більшої присутності НАТО в регіоні», – заявив Ауреску.

Крім того, очільник МЗС Румунії висловив сподівання щодо збільшення співпраці між НАТО та Україною, а також Грузією. За словами румунського міністра, допоки Україна та Грузія не мають Плану дій щодо членства у НАТО, слід використовувати величезний арсенал інструментів, наявний для співпраці.

«Ми, як Румунія, повністю підтримуємо євроатлантичні устремління України та Грузії», – заявив він.

Нагадаємо, у Словаччині протестували проти обмежень через коронавірус.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*