На Франківщині “швидкі” з COVID-хворими годинами чекають біля лікарень

У місті катастрофічно не вистачає місць у лікарнях для важких хворих з коронавірусною інфекцією.

Хворі з важкою формою коронавірусу в Івано-Франківську по дві години були змушені чекати госпіталізації в машинах “швидкої допомоги”. Про це розповів мер міста Руслан Марцінків в ефірі радіостанції Західний полюс, – пише Кореспондент.

“Учора була реальна ситуація, коли швидкі на Матейки (міська клінічна лікарня №1, яка приймає COVID-хворих, – ред.) стояли і чекали звільнення місця з хворими середнього та тяжкого ступеня. Люди чекали по дві години на швидкій, щоб отримати госпіталізацію, своє місце”, – сказав Марцінків.

Він також зазначив, що в COVID-лікарнях змушені виписувати пацієнтів з більш легкою формою хвороби, щоб надати допомогу тим, хто потребує негайної кисневої терапії та постійного спостереження лікарів.

“Я неодноразово звертався в обласну владу, Кабмін, з проханням розгортати додаткові ліжко-місця в обласних закладах охорони здоров’я. Я вже не вірю, що в цьому напрямку будуть якісь зрушення”, – зазначив Марцінків.

За його словами, серед проблемних питань в боротьбі з коронавірусом залишається доплата медикам, яку зараз здійснює місцева влада. НСЗУ на доплати в січні направила медикам, які працюють з хворими на коронавірус, 50% до зарплати, в лютому – лише 30%.

“Ми не можемо тільки своїми силами подолати епідемію. Дороги – це добре, але коли є людські життя, то, може, краще перенаправити кошти на них… Не може бути так, як це було кілька днів тому, коли жінку везли до Заболотова, там не було місця, потім в Коломию, де теж відмовили, а коли жінку везли в Калуш, вона, на жаль, померла”, – переконаний мер Франківська.

Марцінків розповів, що влада міста раніше розгорнула 162 ліжко-місця в міському пологовому центрі, а тепер планує розгорнути ще 120 в поліклініці на вулиці Довгій – у восьмиповерховому будинку для COVID-хворих виділять два поверхи.

Нагадаємо, протестувальники через Covid заблокували один з відомих карпатських курортів: що вони вимагають.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*