Скандал зі російським ”Супутником V”: у Словаччині глава МОЗ пішов у відставку

Словаччина на початку березня отримала першу партію вакцини з Росії. Це обурило правлячу коаліцію.

Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович оголосив про відставку глави МОЗ Марека Крайчи після скандалу із закупівлею російської вакцини Супутник V. Про це він сказав на прес-конференції, – пише Кореспондент.

Словакія 1 березня отримала першу партію вакцини Супутник V з РФ. Ініціатором поставки був Матович, що викликало різку реакцію з боку лідерів партій, що входять  у правлячу коаліцію. Вони намагалися домогтися відставки прем’єра, але не знайшли розуміння у президента країни Зузани Чапутової. Тоді в коаліції висунули вимогу: або продовження коаліційної співпраці, або відставка глави МОЗ, яка видала дозвіл на використання вакцини Супутник V. 

“Оскільки вирішальним приводом для вимоги відставки глави МОЗ з боку наших коаліційних партнерів стала закупівля російської вакцини Супутник V, то, на мою думку, ця відставка повинна буде відбутися лише після того, як у Словаччині почнеться використання Супутника V”, – сказав Матович. 

“Біля мене стоїть людина, яка з усіх міністрів “відпахав” за 12 місяців пандемії більше всіх”, – додав Матович, кажучи про Крайчи. 

Він також назвав вимогу про відставку глави МОЗ однією з найбільш абсурдних, нелюдських і аморальних. За словами Матовича, Крайчи став “ритуальною жертвою” розбіжностей у правлячій коаліції.

Нагадаємо, що у Словаччині через коронавірус можлива відставка уряду.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*