
Ідея створення генних банків, що дозволяють відновлювати втрачене біорізноманіття не нова. Так, понад мільйон зразків насіння зберігаються в Глобальному сховище насіння Свальбарда на острові Шпіцберген.
Земля постійно стикається з погрозами ядерної війни, прискореного зміни клімату, отруєння навколишнього середовища і стихійних лих, таких як виверження супервулканів, землетрусу, цунамі і зіткнення з астероїдами. Будь-яке з перерахованих подій здатне привести до втрати тисяч видів тварин і рослин, а з ними і найважливіших харчових ланцюжків, від яких прямо залежить виживання людини, як виду.
Тим часом, генні банки, що знаходяться на Землі, так чи інакше уразливі перед глобальними катастрофами.
Група фахівців з університету Арізони запропонувала створити сховище генетичного матеріалу на Місяці, представивши детально пророблений проект в доповіді, прочитане на аерокосмічної конференції Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE), що пройшла з 6 по 13 березня 2021 року. Ідея полягає в тому, щоб використовувати вже готові природні порожнини.
В даний час на поверхні Місяця виявлено кілька сот ям, які, як передбачається, є залишки лавових труб. З огляду на, що Місяць геологічно не активна, ці лавові труби могли б стати відмінним укриттям, для багатьох об’єктів. Зокрема – виступити в ролі ідеального сховища для насіння, сперми, яєць і ДНК зникаючих видів тварин і рослин Землі – місячного Ковчега.
Місячні лавові труби мають глибину близько 80 м і діаметр 80-100 м. Очікується, що температура там буде зберігатися постійною, в районі -25 0 C в порівнянні з поверхневими перепадами від +130 0 C вдень до -150 0 C вночі. Вони також відмінно захищені від радіації і ударів невеликих метеоритів.
Для зберігання насіння, сперматозоїдів, яєць і ДНК будуть потрібні криогенні температури нижче -180 ° С. При таких температурах біоматеріал можна безпечно зберігати протягом багатьох століть.
Група запропонувала модульну расширяемую конструкцію ковчега, який буде живитися від фотоелектричних батарей, розташованих на поверхні Місяця. Протягом місячного дня буде вироблятися енергія, достатня для охолодження Ковчега як днем, так і вночі. Біоматеріали будуть зберігатися в касетних сховищах, упакованими на обертових полицях. У свою чергу, стелажі будуть розміщені в модульному складському приміщенні циліндричної форми довжиною 25 м і діаметром 10 м. Доступ до цих циліндричним сховищ буде можливий за допомогою вертикальних шахт з ліфтами, вбудованими в місячні ями. Вертикальні шахти також включатимуть лабораторії для перевірки цілісності збереженого біоматеріалу та підготовки його до транспортування назад на Землю. Для вилучення і розміщення необхідної касети, що містить кріоконсервованих біоматеріал,

За розрахунками авторів проекту доставка на Місяць 50 зразків для кожного з 6,7 мільйона видів 250 запусків ракет. Для порівняння, щоб зібрати МКС на низькій навколоземній орбіті знадобилося 40 запусків ракет. Таким чином, 250 польотів це, звичайно, багато – але все ж реально, якщо мова йде про створення генетичного «страхового поліса» для життя на Землі.
Нагадаємо, бразильська спортсменка похвалилася тату в забороненому місці (ФОТО).
- На Закарпатті троє хлопців згвалтували двічину і знімали все на відео
- Потрібно встигнути до 1 травня, інакше – штраф: важливе повідомлення для українців
- На Закарпатті суд виправдав чоловіка, який відмовився від повістки
- Чоловік перерізав горло військовій медсестрі: що відомо (ФОТО 18+)
- Родина вчинила колективне самогубство через війну в Україні: деталі трагедії
Додайте коментар