МОЗ: людей похилого віку в Україні вакцинуватимуть від коронавірусу вдома

Темпи вакцинації в Україні зростають: за добу щеплення від коронавірусу зробили майже 10 тисячам людей людей похилого віку, яким важко пересуватися, будуть у них вдома разом із тими, хто ними опікується.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю «Новое время».

«Ми наближаємо для людей похилого віку місце проведення щеплення до місця їхнього проживання. До маломобільних людей ми скеровуватимемо мобільну бригаду, щоб зробити щеплення на дому разом із людьми, які ними опікуються. І це буде наша стратегія імунопрофілактики — наблизити місце щеплення до місця проживання людини», — розповів він.

За словами Ляшка, мобільна бригада може приїхати додому навіть до однієї людини.

«Зараз ми використовуємо 10-дозні флакони. У подальшому, якщо, наприклад, вакцина Sinovac приїде, то це буде доза-шприц. Тобто одна доза в шприці одразу вже запакована. Її для таких цілей використовувати раціональніше, економніше, менший коефіцієнт розливу. Тому, якщо вона надійде, ми переглянемо нашу дорожню карту і скажемо, що ось тут ми пріоритезуємо, нарощуємо мобільні бригади, і вони поїдуть працювати саме з маломобільним населенням», — додав головний санлікар.

Окремо заступник глави МОЗ зазначив, що вакцину CoviShield можна вводити і людям старшим за 60 років згідно з інструкцією до препарату.

«Тому вже сьогодні медики, яким більше 65 років, власним прикладом показують, що вакцинуватися можна, жодних обмежень щодо цього немає. Тому і Британія, і Німеччина, і Франція, і Ізраїль уже вакцинують. Велика Британія навіть і не впроваджувала жодних обмежень щодо віку», — наголосив Ляшко, уточнивши, що в Україні в цій віковій групі вже вакцинували приблизно 4 тисячі осіб.

Нагадаємо, горщик замість туалету: палата для COVID-пацієнтів вразила умовами (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*