На Закарпатті від коронавірусу вакцинують дітей

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рекомендації вакцинувати від COVID-19 дітей віком 12–17 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу коронавірусу.

Єдиною умовою для цього є наявність усіх обов’язкових рутинних щеплень. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

Відповідно до інструкції для дітей віком від 12 років можна використовувати вакцину Comirnaty від Pfizer/BioNTech на тих самих умовах, що й для дорослих: дві дози з інтервалом у 21–28 діб.

«Щоб отримати щеплення дітям 12+, лікарю мають надати документ, що підтверджує наявність у неї всіх щеплень згідно з Національним календарем щеплень», – зазначив Мирослав Білецький.

Під час досліджень вакцина Comirnaty довела свою ефективність та безпечність. Згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США на середину жовтня, вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12–18 років.

Pfizer для дітей від 12 років використовують для вакцинації у більшості країн, що застосовують цей препарат, серед яких – США, Канада, Австралія, Японія, країни ЄС тощо. За словами першого заступника голови облдержадміністрації, особам 12+ закарпатські медики провели 1166 щеплень.

«Від часу, коли дозволили щеплювати дітей, першу дозу вакцини отримали 109 осіб від 12 до 15 років. Завершили вакцинальний цикл – 68 дітей. Активніше імунізуються у віці 16-17 років. Тут одне щеплення зробили 583 особи, а повний захист від ковіду, тобто дві дози вакцини, отримали 406 дітей», – прокоментував Мирослав Білецький.

Нагадаємо, що МОЗ оновило карантинні зони.

1 Коментар

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*