На Закарпатті затримали злочинну групу, яка під впливом “смотрящого” вибивала гроші з людей (ФОТО, ВІДЕО)

За даними слідства, організатор – так званий «смотрящий» за слідчим ізолятором, засуджений за розбій, який встановив та поширював свій злочинний вплив в установі.

Як йдеться у повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, саме там він знайшов двох спільників, які мають зв’язки з кримінальним світом та які також були засуджені за розбій.

Звільнившись з місця позбавлення волі, вони під контролем «смотрящого» займалися вимаганням неіснуючих боргів з громадян. Також організатор залучив до протиправної діяльності місцевого кримінального «авторитета», який допомагав на волі. Частина коштів від протиправної діяльності «йшла» на поповнення так званого «злодійського общака».

Згодом правоохоронці задокументували факт вимагання грошей з місцевого мешканця. Зловмисники з початку погрожували потерпілому розправою, а потім завдали йому тілесних ушкоджень. Сума коштів, що «вибивали», становила 2 000 доларів США.

29 березня правоохоронці затримали 4 фігурантів. У зловмисників вдома вилучили банківські картки, готівку, мобільні телефони, «чорнові» записи про збір коштів на так званий «общак» та інші речі, що підтверджують протиправну діяльність.

Крім цього, отримано інформацію, що «смотрящий» спільно з іншим кримінальним «авторитетом» провокували інших осіб вчиняти нові злочини, порушувати правила поведінки в СІЗО, координували отримані від протиправної діяльності кошти та призначали собі помічників.

30 березня поліцейські повідомили організатору та учасникам угруповання про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • «смотрящому» за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань) тач. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 189 (вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах);
  • кримінальному «авторитету» за ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 3 ст. 189;
  • трьом учасникам ОЗГ за ч. 5 ст. 27 ч. 2, ч. 3 ст. 189.

Учора, 31 березня, суд взяв під варту кримінального «авторитета» та трьох учасників угруповання.

Нагадаємо, що спецоперацію у Мукачеві на АЗС зафільмували на відео (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*