Недалеко від Закарпаття поляки видобуватимуть газ

Польська PGNiG купила 85% акцій компанії Карпатгазвидобування, яка володіє Біблівською газовою площею.

Польська енергокомпанія PGNiG і українська Energy Resources of Ukraine в понеділок, 30 серпня, підписали угоду про спільну розвідку та видобуток газу у Львівській області. Про це повідомляє прес-служба польської компанії.

Угода передбачає придбання 85% акцій компанії Карпатгазвидобування, узгоджене антимонопольними регуляторами України та Польщі.

“У результаті угоди з ERU ми стаємо акціонером компанії Карпатгазвидобування, яка є одноосібним власником концесії Біблівська на польсько-українському кордоні. Таким чином ми розширюємо нашу геологорозвідувальну і гірничодобувну діяльність на новий ринок”, – сказав глава PGNiG Павло Маєвський.

Компанії домовилися до кінця 2021 завершити підготовку до буріння геологорозвідувальної свердловини, а в другій половині наступного року – пробурити її. Після цього відбудуться випробування пластів, і якщо вони будуть мати позитивні результати, свердловина буде приєднана до української газової мережі і введена в експлуатацію в 2023 році.

“Якщо наші прогнози підтвердяться, і ми знайдемо газ з високим вмістом метану, то ми почнемо видобуток в 2023 році”, – зазначив Маєвський.

Власники Карпатгазвидобування також планують провести додаткові геофізичні дослідження ліцензійної площі, щоб допомогти спроектувати подальші свердловини.

Біблівська газова площа розташована в західній частині Львівської області, прилеглій до польського кордону. З точки зору геології ця територія є аналогом Перемишля, найбільшого в Польщі родовища природного газу, яке PGNiG експлуатує вже більш як 60 років.

Нагадаємо, Газпром зробив важливу заяву щодо вартості газу.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*