Опубліковано важливу інформацію для українців, які поїхали в країни ЄС

Через війну Росії проти України Європейський союз ввів у дію тимчасовий механізм захисту українських біженців.

Він дозволить біженцям легально жити і працювати в країнах Євросоюзу до 3 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Федеративна республіка Україна”: російські ЗМІ про плани Путіна (ФОТО)

Повідомляється, що цей механізм застосовується у зв’язку з масовим припливом людей з України і спрямований на забезпечення негайного захисту переміщених осіб. Мета – дозволити біженцям користуватися правами на всій території ЄС, які включають проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу і доступ до освіти для дітей.

Згідно з механізмом, відразу ж активується захист на початковий період в один рік. Далі цей період може бути автоматично продовжений максимум на один рік. Крім того, надалі Єврокомісія може запропонувати продовжити тимчасовий захист ще на один рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На трасі перекинувся автобус із біженцями з України (ФОТО)

Також підкреслюється, що механізм може бути скасований, якщо ситуація в Україні дозволить безпечне і довготривале повернення.

Цей механізм поширюється на громадян України та іноземців, якщо вони проживали в країні до 24 лютого 2022 року. При цьому країни-учасниці ЄС можуть застосовувати його і щодо тих, хто покинув країну незадовго до 24 лютого або виїхали в туристичних або робочих цілях безпосередньо перед цією датою.

Нагадаємо, що в Україну зайшли білоруські війська.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*