Підвищення тарифу на електроенергію: відомо скільки коштуватиме кожна кВт*год

Експерти вважають, що найімовірніше, уряд обере якийсь м’який варіант поступового підняття тарифу з відповідними захисними механізмами адресного характеру.

В Україні тариф на електроенергію найближчим часом може підвищити на 30-40%. В результаті кожна кВт*год коштуватиме 2,3-2,5 грн. Про це йдеться в матеріалі UE.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Озброєні закарпатці травмували прикордонника, який викрив їх “бізнес”

“Тариф на електроенергію не зросте у чотири рази, тобто до розрахункової вартості електроенергії. Припускаю, що вони збільшаться приблизно на 30-40% – до 2,3-2,5 грн за кВт*годину”, – пояснив Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський повідомив, що в Міненерго, НКРЕКП і Мінсоцполітики працюють одразу кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу. Одна з них передбачає модифікацію чинної системи субсидій, інша – різні тарифи, залежно від обсягів споживання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що чекає військовозобов‘язаних за кордоном: чи прийде повістка та де ставати на облік

“Щодо можливих варіантів, то в уряді мають розглянути широкий спектр: від разового приведення цін до ринково обумовленого рівня (“шокова терапія”). Однак у разі такої “терапії” має бути відповідний захист вразливих категорій споживачів шляхом адресного субсидування. Також можливе багатоетапне підняття тарифів протягом певного тривалого періоду (наприклад, двох і більше років)”, – вважає Богдан Серебренніков.

А ще, на думку експерта, можуть розглядатись варіанти диференціації ставок тарифу. Наприклад, залежно від місячного обсягу споживання, як зараз. Можливо, замість нинішнього одного, варто було б спробувати застосувати два пороги споживання і відповідні три ставки тарифу. 

Богдан Серебренніков вважає, що найімовірніше, уряд обере якийсь м’який варіант поступового підняття тарифу з відповідними захисними механізмами адресного характеру. Або знову відкладе цю реформу до “кращих часів”, коли вже все тріщатиме по швах і не залишиться жодної іншої можливості, крім підняття тарифу для населення. 

Нагадаємо, що заробітчани за кордоном масово починають свій бізнес: які сфери домінують.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*