Заробітчани за кордоном масово починають свій бізнес: які сфери домінують

Дехто з українських біженців відкрив власну справу за кордоном.

Війна в Україні призвела до того, що мільйони українців знайшли тимчасовий притулок у Польщі. За даними Служби соціального страхування, компаній, якими керують іноземці, стає все більше. Платниками податків є переважно українці, які працюють здебільшого у сфері будівництва та послуг. Про це повідомив Себастьян Щурек, регіональний речник Інституту соціального страхування в Ополе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті перекинулося авто з трьома дітьми всередині: які наслідки ДТП (ФОТО)

Останні дані свідчать, що понад 31 тисяча іноземців веде несільськогосподарську діяльність у Польщі. Кожен третій з цих іноземців – українець.

Польський економічний інститут додав, що серед галузей, у яких українці починають бізнес у Польщі, домінують будівництво (24%), інформація та зв’язок (16%) та послуги (14%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людей просто змело: У горах лавина накрила групу лижників

“Загалом бізнес у Польщі ведуть представники 113 країн. Нині більше третини людей, які започаткували власну справу, декларують українське громадянство. На рубежі січня-лютого цього року на такий крок зважилися аж 11 155 українців. Далі йдуть білоруси (5487) і в’єтнамці (1130).Четверта сила – підприємці, які з німецьким громадянством, яких у реєстрі ZUS було рівно 894”, – зазначив Себастьян Щурек.

Кількома сотнями підприємств також керують англійці, болгари, турки та французи.

Нагадаємо, що триває збір на автомобіль та ремонт бойових машин для закарпатських військових у Бахмуті.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*