Після річної перерви анонсували «Закарпатське божоле»

Традиційне свято молодого вина – «Закарпатське божоле» – цього року в Ужгороді після річної перерви через пандемію планують таки провести.

Дату його проведення приурочили до запровадженого торік День виноградаря та винороба – 12-14 листопада. Про це повідомляє Ужгородська міська рада.

Передбачається, що на цьогорічному фестивалі божоле якраз молодого вина буде мало. Як розповів Олександр Ковач, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, аномально пізно почався розвиток лози – весни, як зазвичай, практично не було, з холоднечі перейшли в спеку і сезон збору винограду запізнюється приблизно на місяць. Оскільки ж і фестиваль буде проводитися на тиждень раніше, ніж зазвичай, то ще мало в кого з виноробів буде достатньо хмільного напою нового врожаю.

Локація «Закарпатського божоле» буде вже традиційна – винні підвали історико-культурного комплексу «Совине гніздо». Першу символічну бочку відкриють, як і в попередні роки, в «серці» Ужгорода – на перехресті вулиць Корзо та Августина Волошина. До цього місця увечері в п’ятницю, 12 листопада, пройдуть костюмованою урочистою ходою.

Планується, що у «Совиному гнізді» свої вина представлять понад 30 виноробів Закарпаття.  Через потенційний дефіцит молодого вина буде дозволено реалізовувати і вина минулорічних урожаїв.

Нагадаємо, на Закарпатті проведуть фестиваль “Срібний Татош”: названо дати.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*