Реєстрація місця проживання: особливості та правила

Станом на сьогоднішній день правила і особливості реєстрації місця проживання в Україні значною мірою встановлює спеціальний Закон про реєстрацію місця проживання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text). Але на процедуру реєстрації і перелік документів також суттєво впливають і інші законодавчі акти, як от: Закон про військову службу і військовий обов’язок (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text), Закон про статус іноземців (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3773-17#Text) ті інші. Кожен із таких законів може вплинути на результат розгляду справи про реєстрацію місця проживання, тому важливо враховувати усі положення законодавства, які регулюють питання прописки в Україні. Оглянемо загальні правила реєстрації та найпоширеніші особливості процесу.

Основні особливості

Вищевказаний Закон про реєстрацію місця проживання вступив в силу наприкінці 2021 року та вніс деякі корективи у порівнянні з минулим порядком. Законом встановлено:

  • можливість прописатись онлайн. Раніше така можливість була лише пілотним проектом на визначених територіях;
  • відміну штампів про реєстрацію і паперових довідок. Тепер достатньо лише запису у електронному реєстрі, яка підтверджується інформацією з інтернет-порталу “Дія” та доступна всім уповноваженим органам;
  • згоду батьків на прописку дітей необхідно отримувати до досягнення ними (дітьми) 18-річного віку. Раніше згода була необхідна до 14-річного віку. 

Також у новому Законі вживається новий термін “декларування місця проживання”. Цей термін розуміється як повідомлення про місце проживання в електронному вигляді. Тобто через систему “Дія”.

Прописка військовозобов’язаних

Окрема категорія заявників щодо реєстрації місця проживання – військовозобов’язані громадяни України. Такими громадянами є всі особи, які перебувають чи за законом повинні перебувати на військовому обліку. Основна категорія – чоловіки віком від 17 до 60 років. Цій категорії осіб при реєстрації місця проживання необхідно попередньо змінити місце військового обліку відповідно до місця майбутньої реєстрації. До жінок, які відповідно до професії також повинні перебувати на військовому обліку, на практиці, правила військового обліку при прописці не застосовуються. 

Щодо вимог до місця прописки 

Законом встановлено, що реєстрація місця проживання може бути оформлена лише у житловому фонді. Кожен власник житла має право зареєструватись у ньому без згоди інших власників, але якщо прописатися потрібно не у своєму житлі, згода повинна надаватись кожним власником. При цьому, якщо житло знаходиться в іпотеці, для прописки необхідна ще й згода іпотекодержателя. 

Можливість отримання прописки як послуги

При виникненні складнощів з отриманням згоди на прописку власника житла, або інших складностей, пов’язаних з пропискою, важливо пам’ятати про можливість купити прописку. У такому випадку професійна компанія надасть житло для реєстрації та увесь необхідний спектр супровідних послуг. Така співпраця є абсолютно законною та може бути розрахована на тривалий срок.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*