СБУ перевіряла жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті: що виявили (ФОТО)

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті.

Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Про це повідомили у прессдужбі СБУ.

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями, – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 поранених за два дні: жорсткі бої за Бахмут тривають (ФОТО, ВІДЕО)

Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».

СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одних нема світла 20 годин, в інших – 2: чому електроенергію відключають нерівномірно

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробуждения матушки-Руси», – додали в СБУ.

СБУ перевірила жіночий монастир УПЦ МП на Закарпатті

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження. Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: путінський генерал назвав наступну ціль для ракетних ударів по Україні: “Все зупиниться, буде хаос”

Нагадаємо, що тривалість відключень світла у грудні може зрости до 2-3 діб: прогнози експерта.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*