Село на Ужгородщині показали з висоти дрону (ВІДЕО)

Проєкт “Закарпаття з висоти” починає стежити за селами на Ужгородщині.

Коритняни — село в Ужгородському районі Закарпатської області. В письмових джерелах село відоме під назвами: «Karethne», «Kerethnye». На околиці села виявлено давнє слов’янське поселення VIII-ІХ ст., що свідчить про його виникнення близько XI—XII ст. Другети володіли селом протягом XV—XVII ст. Наприкінці XIV — на початку XV ст. у селі був споруджений католицький костел.

Від 1560 року по першу половину XVII ст. костел був протестантським. В XIV ст. коритнянські селянські господарства були оподатковані від 40 порт. Разом з господарством шолтейса в селі нараховувалось 41 домогосподарство. В XVI ст. кількість кріпацьких господарств зменшилася до 19-ти, частина селян, що збідніли, стали желярами.

В 1567 році оподаткуванню підлягали 19 селянських господарств, що володіли 12,5 порти землі, тобто 6 родин володіли цілим наділом, а 13 — половиною наділу. За рахунок нових поселенців в 1599 році у селі господарювало 38 кріпацьких родин. В 1715 році в Коритнянах обліковувалось лише 10 селянських господарств, які поряд із традиційними видами землеробства займались обробітком панських виноградників.

Нагадаємо, ужгородська інклюзивна кондитерська працює “онлайн” (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*