Українцям з дітьми тепер виплачуватимуть по 6700 гривень щомісяця

Українцям із дітьми до 3 років збільшили виплати за програмою “муніципальна няня”.

З 2023 року замість 2282 грн щомісяця платитимуть 6700 грн. Про це повідомили на сайті Міністерства соціальної політики.

Хто може скористатися послугою “муніципальна няня”

Такою програмою щодо отримання 6700 грн можуть скористатися ті сім’ї, у яких є дитина чи батько з інвалідністю першої, чи другої групи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запровадять у 2023 році: озвучено важливе повідомлення для кожного українця

“Постановою Кабінету Міністрів від 30.12.2022 № 1474 “Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї” визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю або у разі, якщо батько, опікунів є особою з інвалідністю І чи II групи”, – пояснено у повідомленні.

Уряд також ухвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія сколихнула все Закарпаття: у боях під Бахмутом загинув ще один молодий закарпатець (ФОТО)

Саме тому сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця одержувати 6700 гривень замість 2272 гривень.

Також ухвалою визначено механізм нарахування компенсації послуги залежно від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акта про надану послугу “муніципальна няня”.

Як отримати кошти за програмою “муніципальна няня”

Протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги “муніципальна няня”, повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатці повернулися із заробітків на вертольоті: опубліковано відео (ВІДЕО)

Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною” дитиною до трьох років “муніципальна няня”.

Які документи потрібно подати

  • електронну заяву про надання компенсації послуги “Муніципальна няня”;
  • електронну заяву про перерахування коштів на компенсацію послуги “Муніципальна няня” із зазначенням рахунку в установі банку;
  • відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальної няні послуги “Муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, витяг з банківського рахунку) в електронній формі;
  • сканована копія договору між одержувачем послуги “Муніципальна няня” та муніципальною нянею;
  • сканована копія документа, що засвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
  • відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові дитини, прізвище, ім’я, по батькові батьків);
  • сканована копія рішення місцевого органу виконавчої влади або суду щодо встановлення опіки (при здійсненні опіки над дитиною).

Заява подається на сайті Міністерства соціальної політики.

Нагадаємо, що на Закарпатті чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса: що відомо.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*