Що загрожує чоловікам, які виїхали за кордон до війни та не повернулись

До 24 лютого 2022 року багато українських чоловіків перебували за межами України – хтось повернувся, а хтось ні.

З початком повномасштабної війни в України чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон. Чи передбачена якась відповідальність для чоловіків, які виїхали до початку повномасштабної війни та не повернулись – дізнавалися Факти ICTV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деяким жінкам можуть заборонити виїзд за кордон

Юрист Ростислав Кравець розповідає, що на сьогодні відповідальність за неповернення до України під час воєнного стану не встановлена.

– Так, на сьогодні такої відповідальності немає. Народні депутати намагаються, було кілька законопроєктів, які мають на меті ввести відповідальність за повернення чоловіків в Україну, – зазначає юрист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як військовозобов’язаним виїхати за межі України: вся актуальна інформація

Кравець додає, що введення такого закону не відповідатиме нормам Конституції України.

– Що стосується змусити чоловіків повернутись, то насправді, це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від заробітчан починає перевищувати надходження від експорту, – зауважує Кравець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держприкордонслужба розповіла, хто з українців може виїхати за кордон

Тобто сьогодні в Україні немає жодної адміністративної чи кримінальної відповідальності за неповернення чоловіків, які виїхали до 24 лютого 2022 року.

Водночас юрист наголошує, що введення певних штрафів чоловікам, які повертатимуться, буде порушенням Конституції та прав людини.

– Також законом не передбачена й примусова мобілізація, у разі повернення чоловіка, який був за кордоном до війни, – каже Кравець.

Нагадуємо, що Зеленський зробив заяву про перетин кордону для чоловіків.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*