Стосується військових: на Закарпатті очікують від Верховної Ради важливого рішення

Мова іде про відпустки військовослужбовцям.

На Закарпатті очікують від Верховної Ради важливого рішення, яке стосується військових. Бо ж надання відповідних відпусток військовослужбовцям в Україні є наразі одним з актуальних питань.          

Як ми уже знаємо, наразі, під час дії воєнного стану в державі, надання військовослужбовцям відпусток після піврічного відбуття строку припинено. Але є ряд нюансів у цьому плані. Солдати мають право піти у відпустку у разі сімейних обставин та інших поважних причин, не більше ніж строком на 10 днів. У цьому разі грошове забезпечення зберігається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація в Україні: кого заберуть насамперед

У той же час, надання військовим інших видів відпусток, під час війни, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку, а в разі, якщо дитина потребує домашнього догляду – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку, а також відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється.

Водночас у разі ненадання військовим щорічних основних відпусток у разі дії воєнного стану такі відпустки надаються у наступному році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикордонники назвали умови, за яких випускатимуть чоловіків з України

Чимало закарпатців нині обороняють Вітчизну й перебувають в гарячих точках військових дій у східній частині держави. Серед них, як військові 128-ої гірсько-штурмової бригади, так і бійці інших українських підрозділів. Більшість із них перебувають на фронті початку цих жорстоких подій, та ще жодного разу, як наголошують рідні захисників, не були вдома із того часу.

Родини військових, яким із першою хвилею мобілізації почали масово вручати повістки, перестаючи їх на вулицях й зупиняючи громадський транспорт, вже більше пів року не бачили своїх солдатів. Крім того, за словами поодиноких, із фронту солдати не дзвонять, буває тижнями через поганий зв’язок й постійні обстріли. Також відзначають на тому, що з деякими узагалі немає зв’язку понад місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще двоє діток осиротіли: Війна забрала життя Героя із Закарпаття (ФОТО)

Також люди із нетерпінням очікують на той день, коли вступить у силу один із важливих законів. Відзначмо, 3 листопада цього року у ВРУ прийнято за основу законопроєкт “Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану” № 8081 від 28.09.2022 року. Законопроєктом пропонується дозволити в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям надавати відпустки зі збереженням грошового забезпечення без обґрунтування причини надання такої відпустки тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. При цьому пропонують прибрати зі ст.10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» згадку про те, що надання цієї відпустки відбувається «за сімейними обставинами та з інших поважних причин».

У разі прийняття у другому читанні Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що одна людина загинула, ще троє – травмовані: на Закарпатті сталась трагедія (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*