Суд заборонив «Укргазвидобуванню» працювати в заповідній зоні на Закарпатті

30 червня 2021-го Закарпатський окружний адміністративний суд виніс рішення: документ, на підставі якого «Укргазвидобування» розпочала підготовчі роботи і планувала видобувати газ, необхідно скасувати.

Мова йде про висновок з оцінки впливу на довкілля (далі — висновок ОВД), який видав Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації. На думку представників громадської організації «Юристи за екологію», документ затвердили із порушеннями норм чинного законодавства.

«У висновку ОВД не врахували позицію громадськості, там відсутня оцінка впливу на об’єкти природно-заповідного фонду, – пояснює -представник громадської організації «Юристи за екологію» Владислав Власюк. – А видобуток газу планують розпочати в районі заказників загальнодержавного значення, як-от Потік Оса, пам’яток природи загальнодержавного і місцевого значення – гір Високий камінь, Пікуй та інших. Крім того, у документі йдеться про кілька свердловин, але конкретика є лише за однією з них. Тобто невідомо, де і які будуть інші свердловини. Відповідно, суд постановив скасувати висновок», – йдеться у рішенні суду.

Також на судовому засіданні з’ясувалося, що в компанії «Укргазвидобування» дійсно відсутні всі необхідні документи, які б підтвердили, що вони можуть володіти земельними ділянками, де планують працювати.

«У документах не наведено ані копій угод, ані договорів із землевласниками щодо права АТ «Укргазвидобування» користуватися ділянками, в межах яких має проводитись планова діяльність, — йдеться у рішенні суду. – Суд звертає увагу, що у матеріалах справи та у Висновку з ОВД не міститься ЖОДНОЇ інформації або відомостей, які б дозволили встановити конкретні межі та підстави здійснення землекористування АТ «Укргазвидобування» у ході планованої діяльності».

Враховуючи всі ці обставини, суд повністю задовольнив позов ГО «Юристи за екологію» і визнав протиправним та скасував висновок з оцінки впливу на довкілля, згідно з яким компанія «Укргазвидобування» почала працювати на Закарпатті. Та попри це роботи там ведуть і сьогодні.

«Буквально вчора мешканці оглядали ділянку – техніка працює. «Укргазвидобування» поки що має на це право, адже рішення суду ще не набуло сили, – каже Власюк. – Рішення ухвалили пару днів тому й відповідач має 20 днів, аби подати апеляцію. Ми думаємо, що вони так і зроблять».

За словами юриста, шанси перемогти – 50 на 50, адже «в будь-якій країні екологам важко боротися з нафтовим і газовим лобі». На Закарпатті ще не було прецедентів, коли б активістам вдалося зупинити видобуток газу, навіть якщо він незаконний.

Ситуація, яка є зараз, вигідна «Укргазвидобуванню». Адже поки справа «гуляє» судами, вони можуть і далі будувати свердловини, а згодом — і видобувати газ.

Нагадуємо, ціни на нафту впали до мінімуму за літо

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*