У Берегові помер голова єврейської громади Ерне Голдбергер (ФОТО)

Відійшов у Вічність незмінний керівник іудейської спільноти Ерне Голдбергер.

Попрощатись із громадським активістом прийшли не лише берегівчани, а й посланці єврейських громад Ужгорода, Мукачева, Виноградова, Хуста. Про це повідомляє Голос Карпат.

Проводжав покійного в останню путь равин з обласного центру Менахем Мендел.

Ерне Голдбергер не дожив до свого 67-ліття трохи менше двох тижнів – своє день народження відзначав би 12 квітня.

Разом з батьками та братом Ласло жили в берегівській Запсоні. Працював на дослідно-експериментальному заводі, спочатку у відділі планування, потім очолював ливарну дільницю підприємства, був заготівельником, комірником. У 2004-му вийшов на пенсію. З 2000-го очолив спільноту “Chesed Spire”, а в 2001-му – єврейську
громаду міста.

Брав активну учать в реконструкції Малої синагоги, створенні тут музею пам’яті, зведенні однойменної стелли, на якій на чотирьо мовах викарбувано “Ми ніколи не забудемо”. Відігравав провідну роль у проведенні на Закарпатті “Днів єврейської культури”, інших заходів. За його безпосереднього сприяння в Малій синагозі систематично виступали провідні митці краю та сусідніх країн. Зокрема, надовго залишаться в пам’яті берегівчан фейєричне виконання іудейських та композицій народів світу єврейського Паворотті, головноо дяка Будапештської синагоги Гергеля Новграді в супроводі піаністки-віртуоза, уродженки Берегова Неллі Тестер.

“Величезна втрата для спільноти єврейської віри. На жаль, Ерне Голдбергера вже не має серед нас,” – написали в соціальній мережі керівники громадської організації “Фундація “Шалом”, членом правління якої він був.

Поховали Ерне Голдбергера на єврейському кладовищі в Берегові.

Нагадаємо, на Закарпатті запрацювала аеромедична допомога.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*