У космосі знайшли “чорну вдову” (ФОТО)

СПЕЦТЕМА: КОРОНАВІРУСПОЖАРЫ И НАВОДНЕНИЯВОЙНА В АФГАНИСТАНЕНОВОСТИ КИЕВАСТРЕЛЬБА В ПЕРМИВСІ ТЕМИ

У космосі знайшли “чорну вдову”

ТЕКСТ: НАДТОКА СВІТЛАНА,  22 вересня 2021, 19:1800ЧИТАТИ НОВИНУ РОСІЙСЬКОЮ930У космосі знайшли  чорну вдову Фото: pixabay.comУ космосі знайшли “чорну вдову”

Вчені розрахували, що пульсар уповільнює швидкість свого обертання на 0,00239 атосекунди в секунду, що підтверджує її належність до незвичного виду.

 Китайські астрономи знайшли новий пульсар. Він розташований у кульовому скупченні NGC 6712. Про це йдеться в статті, яку опубліковано на сайті arXiv

Відзначається, що зірка є “чорною вдовою”.

За словами вчених, вона має зоряного “компаньйона” з низькою масою. Саме з нього вона витягує міжзоряну речовину. Радіопульсар під назвою PSR J1853-0842A (J1853) знаходиться на відстані 22 500 світлових років від Землі і має мілісекундний період обертання. 

Вчені стверджують, що подібні небесні тіла утворюються в подвійних системах через перетворення масивного компонента на нейтронну зірку. 

Також цей клас зірок називають пульсарами-павуками – космічними об’єктами, які класифікуються як “чорні вдови” при масі зірки менше 0,1 маси Сонця. 

Супутник у J1853 має оціночну масу від 0,018 до 0,036 маси Сонця. Оберт здійснюється за 3,56 години. Тоді й відбувається затемнення пульсара. 

Нагадаємо, що космічні туристи SpaceX повернулися на Землю (ФОТО, ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*