
Нещодавно у львівській лікарні “Охматдит” медики прооперували 2-місячну дівчинку: здійснили надскладну операцію з перенесення шлунку, селезінки та кишківника з грудної клітки у черевну порожнину.
Як повідомили медики, у маленької пацієнтки зі Стрия була вроджена діафрагмальна грижа (або ще кила). Її діагностують ще під час планових УЗД у період вагітності, тож одразу після народження дитини, нею займається команда фахівців.
Дівчинка народилася у кінці вересня і з перших секунд життя її підключили до спеціального високочастотного апарату штучної вентиляції легень та привезли на лікування до Львова.
Переміщення органів черевної порожнини у грудну клітку зустрічається у 1 – 4 дітей на 10 000 новонароджених. Ці органи блокують розвиток легень, тиснуть на серце, у зв’язку з чим у дівчинки був порушений газообмін, обмін речовин і гемодинаміка.
За словами торакального хірурга Олега Леніва, який рятував немовля, цій дівчинці ще пощастило мати одну розвинену легеню. Інакше їй би довелося пересаджувати органи.
Під час планового втручання місячній дитині налагодили дихальну функцію, через два тижні після підключення до ШВЛ зробили власне операцію.
Хірурги зробили доступ через розріз 3 см у лівій підреберній ділянці. Після такої операції недорозвинена легеня поступово розправиться, стане на місце серце і підтягнеться діафрагма, але потрібно слідкувати за перистальтикою кишківника.
Останнім кроком стало виходжування крихітки у реанімації новонароджених. Зараз дівчинка уже вдома. І хоч поки що вона перебуває на спеціальному харчуванні, має усі шанси на повноцінне життя. За місяць її знову оглянуть медики.
Це уже п’ята дитина за цей рік, які допомогли позбутися такої вродженої вади.


Нагадаємо, львівська опера присвячує лікарям прем’єру «Турандот» .
Додайте коментар