Україна хоче продавати ліс у Європу: подробиці

Після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку, Україна може почати продавати ліс-кругляк у Євросоюз.

У Кабміні не виключають скасування заборони на імпорт необробленої деревини, однак тільки в ЄС і тільки після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку. Про це заявив торговий представник України Тарас Качка в коментарі Інтерфакс-Україна. 

За його словами, відповідний законопроект має бути прийнятий протягом півроку, про що були повідомлені європейські партнери. 

“Законопроект, який ми ставимо, це №4197-1. Це законопроект про ринок деревини. Логіка дуже проста: спочатку ми забезпечуємо прозорість на внутрішньому ринку, щоб не було підстав для маніпуляцій. У рамках цього законопроекту ми також розглянемо питання про зняття мораторію виключно для ЄС – у нас немає підстав знімати його для інших”, – цитує Качку агентство. 

Він зазначив, що торгівля з ЄС буде можлива тільки при прозорих механізмах. 

“Зараз у ЄС є дві ініціативи з контролю лісу – corporate due diligence, і можлива навіть заборона на імпорт необробленої сировини. Тому у них такий самий процес триває”, – сказав Качка, додавши, що Україна буде синхронізуватися в цьому питанні з ЄС.

Нагадаємо, одна з найкращих ОТГ Закарпаття може залишитися без значного джерела прибутку, а люди – без роботи (ДОКУМЕНТ).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*